Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 19:38:18

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 116
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 95
Total: 96

95 гости, 1 потребител
forka2k

Нов imac или ssd ъпгрейд?

Започната от mmglata, 11-06-2017, 20:43:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Константин

Цената му е перфектна!!! Бих го купил, но не ми е нужен за съжаление.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

mmglata

Вместо да даваш толкова пари за адаптер защо не инвестираш във по голям размер ссд. На мен идеята ми е направо да сменя диска със 1тб ссд и механичния ще го сложа във synology'то (имам един слот свободен). За около 500лв се намират и няма да имаш излишни кутий по бюрото
Imac mid 2010 i3 3,2GHz 12GB ram SSD
Apple TV 4
IPhone XR

angelvn

С оглед цените на "кутийките" наистина сякаш се обезсмисля ползването на външно у-во като основно.
В оторизиран сервиз имат оферта - 90лв за монтаж на твой диск или 555лв за монтиране на 500-512GB SSD (с предоставен от тях хардуер естествено).
UI designer and developer

Константин

И двата варианта са приемливи, но все пак ми се струва че с Thunderbolt скоростта ще е по-висока.
вижте това видео за сравнение:
https://youtube.com/watch?v=cW8Czra3SBA

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

faire

В моя случай imac-ът (late 2012) не позволява замяна на диска със ССД. Допитах се до КЦ, но след проверка, казаха, че ще има проблеми с температурата и вентилаторите ще се пускат доста често. Така че трябваше да търся адаптер. Огромното предимство на този вариант, е че ако имаш проблеми с компютъра и се налага да стои в сервиз, дискът ти остава и можеш да го ползваш с макбук (или др. мак).


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

mmglata

Аз доста прочетох по въпроса защото и моят е така, обаче има решения на проблема и то няколко. Най-лесните са да инсталираш фанконтрол софтуер или купиш сензор от OWC. Аз лично (ако реша да слагам ссд) мисля да си купя от eBay сензор за двд-то от същия модел като моя. Сигурен съм, че буксата е същата и четох някъде, че работи а и 15 кинта къде не съм ги дал
Imac mid 2010 i3 3,2GHz 12GB ram SSD
Apple TV 4
IPhone XR

mmglata

Така. От около месец-два съм със ссд 500гб и трябва да Ви кажа, че Imac-а ми полетя. Взех crusial mx500 и инсталирах mac fancontrol app и съм много доволен. Ако някой има подобна машина въобще да не се замисля. Инсталацията е много лесна, само да инсталира мак ос на ссд-то предварително, а смяната става за 20-30мин. Успех.
Imac mid 2010 i3 3,2GHz 12GB ram SSD
Apple TV 4
IPhone XR