Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 13:22:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 133
Total: 133

133 гости, 0 потребители

Microsoft Office за Catalina

Започната от tripio123, 26-10-2019, 15:55:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tripio123

Здравейте, нов потребител на Аймак съм и търся офис пакет за Каталина безплатен намерих стари версий но каталина не ги подържа. Хора който са по запознати нека споделят мнения и решения :)
Благодаря

bluesky

Добър Ден на Всички!

Само да отбележа, отново, още веднъж.
Винаги дръжте пред очите си, Вашата главна цел, извършвайки някаква дейност, е да намерите подходящ Инструмент, (за тази ваша дейност).

Общо взето, Инструментът, (използвайки дигитална техника, ако вече сте определили платформата... Mac, Linux, Windows...), е не операционната Система, а ПРОГРАМАТА, (можеща нещо, в областта, в която вие работите).

Един правилен и логичен подход, (също), е - имам Програма, (способна да ми помогне в Моята Дейност), към нея подбирам подходящата, съответстващата и Операционна Система, и си свършвам работата.
Тук се предполага, че Hardware-a ви ще е способен да поддържа вашите очаквания.

Когато UpGrade-вам, "подкарвам" всичко нагоре... и Програмите, и Операционната Система, а защо не и Хардуера... (можейки да започна откъдето и да е, все пак бих започнал от Software-a).

При използване дигиталната техника като Хобби - мога да си позволя да експериментирам - да търся, да оптимизирам новите неща, едно към друго... с безгранично време пред Себе си.

zlia

LibreOffice и е безплатно. Доста добре си работи. Ако държиш на MS Office трябва или да си го купиш или да търсиш по торентите( не го препоръчвам)
И bluesky, как пък не се научи, че форума е за помощ, а не за "философстване". Аз два пъти ти прочетох мнението и не видях отговор на въпроса на колегата дори и загатване за такъв.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Пиф

Ще си позволя кратко перефразиране на отговора на bluesky:
Не ъпгрейдвай операционната система освен ако не е наложително и не си сигурен, че разполагаш с необхосимия ти софтуер, подържащ новата такава.

По конкретния въпрос - по торентите има MSO 2019, чиито нови ревизии работят на Каталина (16.27-16.30), за по-старите - не знам. Погледни на ру-тракер.

bluesky

Добър Вечер на Всички!

Колегата Pif го е формулирал изключително точно и ясно.

Благодарности И на другия Колега за градивната критика, всяко мнение е важно и принася ползи.

Моето виждане, което съм изложил, отразява Системният подход, който е способен да префасонира, и направи от бедни аграрни Страни - Космически Сили, или пък Лидери в редица области, отнесено към Европа или Света, (при това само за няколко години).

Отнесено към Християнството, като Идея, това е, когато вместо да се храни някой с риба, и утре пак да огладнее и пак да чака, някой да му "пусне" гювеч, (докато пак огладнее... т.е. учи на мързел... и да се "хвърля" отгоре, наготово...), дава се възможност на Човека да се научи САМ ДА СИ ЛОВИ РИБАТА, т.е. научава го да мисли правилно, стратегически, и най-важното, САМОСТОЯТЕЛНО.
Тогава Ползите и за Него, а и за Всички ще са десеторно по-значими.

Днес, обикновено сме свидетели на обратния процес - даване "наготово" само конкретики, които не довеждат Съществата до самостоятелно мислене, а до механични изпълнители, в специфични, локални въпроси.
По този начин цялостна Картина, на който и да било Процес, е изключително трудно да се схване, почти невъзможно, когато логическото мислене дори е изведено (НАРОЧНО), вън от Учебния Процес. Защо ли...?

Колегите Ни тук, всички, естествено са различни... и Слава Богу... Един е по-аналитичен, друг, по-емоционален. Това общо образува по-голяма картинка, и всеки може да черпи от различни подходи и гледни точки - затова се нарича и Форум, (може даже да погледнете смисъла на думата). Това обогатява.
Когато някого не го устройва определена позиция, или мнение, или подминава нататък, или изказва своето мнение, (което се и прави). Всяко различно мнение е именно Мнение, (а не прищявка, опит "да се блесне" чрез механично отрицание...)... само когато Е АРГУМЕНТИРАНО С ПРИМЕРИ, С ДОКАЗАТЕЛСТВА. Тоест защитава се ТЕЗА.
Иначе лекотее.

tripio123

Взех си мака с каталина и просто търся съвет и помощ не психо анализ но благодаря на всички :)

Константин

Здравей, отвори темата за MAC OS Software и ще намериш линк за облака ми, там има Office 2019, инсталирай го, работи на Каталина без проблем.
just in case:
http://pc.cd/52k
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

dreben

Здравейте на всички,
Малко извън темата - Не ползвам МSО по-вече от 10 гогдини. Доволен съм от безплатните на Apple. Да разбирам ли, че нещо ще ми липсва? Благодаря.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Константин

#8
Здравей, нека аз да изкажа своето мнение.
Изключително хубаво е като си купих скъп компютър и производителя му ти даде куп безплатни програми! Това не го прави никоя компания, дори Майкрософт като продава своя Surface дава следното:
"Bundle and save with the Surface Pro 6 Essentials Bundle
Includes your choice of Surface Pro 6, Type Cover, 1 year of Office 365, and 2-year extended warranty."
Но въпросът тук е кой какво използва. един е свикнал на Word, а друг на Pages. Те са общо взето съвместими, но не на 100%. Това е нормално и винаги ще има pros&cons когато има различни продукти.
Пазарът е така устроен че да има място за всички и наличието на конкуренция прави продуктите все по-добри.
Интерфейса на двата продукта е различен, и ако си свикнал на едното и имаш възможност да работиш на него си е твое лично право да го правиш.
И все пак, двата продукта не са 100% съвместими, така че избора е за потребителя, той търси това което му е необходимо по една или друга причина.
Линк за повече подробности относно съвместимостта им.
https://www.apple.com/lae/mac/pages/compatibility/

Малко история от моят опит с MS Office.
Преди години работих като ИТ консултант и съпорт  в много чужди компании в далечна страна. Възникна необходимостта да се реши въпросът с лицензирането на продуктите на Майкрософт. За Windows имах решение, но за Офиса -не, или го купуваш или го махаш. Мениджърите решиха да послушат мнението на един  "специалист" от компанията си и да преминат на Open Office, а не каквото аз ги съветвах, понеже знаех за несъвместисмостта им. Речено-сторено, минаха те на Open Office и всички доволни в първият ден (това беше денях в който преинсталирахме всичко и те нямаха офис) че едва ли не прецакаха монополиста. Да- ама не! На вторият ден след като закипя много работа, а това се случи в периода на строителният бум и опашките от клиенти бяха големи и работиха в усилен режим за да не загубят клиент (Компанията беше представител на Швейцарски производител на обурудване за вентилация, чилери и прочие обурудване  за промишлени и търговски обекти) всичкко така да се каже гръмна. Една от функционалностите на МС Офиса която те използваха предимно просто не беше съвместима с Open Office. Настана голям хаос сред всички, особенно сред мениджърите, но тогава за съжаление се налоги да си купят офиса, е те купиха само 3-4 лицензии а не на всички, решиха да рискуват.
Общо взето това е един пример - кой какво му трябва, това и търси.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

hpotter

ONLYOFFICE

https://www.onlyoffice.com

Пробвайте това. 100% съвместим с MS Office (ако се налага често да обменяте файлове с Windows потреители).
Освен това предлага Cloud решенние. Прекраснно се интегрира в Nextcloud.


krasengn

#10
Цитат на: Константин - 27-10-2019, 10:54:24
ще намериш линк за облака ми, там има Office 2019
just in case: http://pc.cd/52k
Правилно ли съм разбрал, че FWMSO2016VLU2.0.dmg е активатора само за Office 2019, но не и за 2016?
И активаторите за 2016 не стават за 2019?
Благодаря!

iKo 

Цитат на: Константин - 27-10-2019, 10:54:24
Здравей, отвори темата за MAC OS Software и ще намериш линк за облака ми, там има Office 2019, инсталирай го, работи на Каталина без проблем.
just in case:
http://pc.cd/52k


ЗДравей, търсих в облака, но намерих само Офис 2016, а той не работи на Catalina.
Търсих и торенти (поне тези който знам), но така и не намерих 2019.
 iPhone XS Max Black  iPad Air 16 GB WiFi & Cellular Silver   iPad mini 3 16 GB WiFi & Cellular Silver  Beats Mixr High-Performance Headphones  MacBook Pro 13" Retina Display  iPod Nano 16 GB Gold Edition  Apple Magic Mouse 2  iWatch S2 

KurtiMakarov


Константин

Я да отговоря и аз, че тук хората започнаха да се нервират.
Офиса от облака го имам на мака си който е на Catalina.  Нямам си представа какво и как сте опитвали да инсталирате, но той работи и това е факт.
Офиса е свалян от торент без описание как се инсталира. Най-първото е на руски, и аз съм се ръководил по него. Не мисля че е проблем да се разбере или преведе.
Относно версиите, това е 2016, макар че в торентите понякога пишат че е 2019, но това което е при мен показва е че е 2016.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Adamov

Ползвам офиса на kocetokz от облака му. На Каталина. Работи на 101% без абсолютно никакви проблеми!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd