Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 23:15:28

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 177
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 156
Total: 156

156 гости, 0 потребители

Отваряне на ".exe" файлове

Започната от veyselr, 13-10-2019, 21:47:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

veyselr

Някой да знае някоя евтина и лека програмка за отваряне на exe файлове с MAC OS Catalina 10.15?
Английски форум:Питаш - отговарят ти 10 души.
Руски форум: Питаш - отговарят ти 10 души и на свой ред те питат нещодруго.
Български форум:Питаш - най-малко 10 човека започват да се надпреварватда обясняват колко си тъп.

faire

Такова нещо няма.
Има заобиколни начини:
- виртуална машина - Parallels или VMWare Fusion. Инсталация на Уин и тн.
- dual boot / bootcamp - инсталация на Уин на отделен дял на хард диска и при пускане на компютъра се държи option за избор на коя ОС да зареди.
- Crossover - пиша го като последно, т.к. май не работи на Каталина. Може да инсталира уин програми на мак посредством wine контейнери. Поддържа малко програми и като цяло е много нестабилно.


Sent from my iPad using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

veyselr

WinonX ползвал ли е някой?
Английски форум:Питаш - отговарят ти 10 души.
Руски форум: Питаш - отговарят ти 10 души и на свой ред те питат нещодруго.
Български форум:Питаш - най-малко 10 човека започват да се надпреварватда обясняват колко си тъп.

veyselr

Някой да е ползвал някоя от долните програми и работят ли под  OS.10.15 catalina
1.1 Boot Camp
1.2 Wine Bottler
1.3 WinOnX
1.4 Citrix XenApp
1.5 Wineskin Winery
1.6 Virtual Box
1.7 Virtual PC for Mac
1.8 CrossOver Mac
1.9 VMware Fusion
1.10 Parallels
Английски форум:Питаш - отговарят ти 10 души.
Руски форум: Питаш - отговарят ти 10 души и на свой ред те питат нещодруго.
Български форум:Питаш - най-малко 10 човека започват да се надпреварватда обясняват колко си тъп.

Пиф

1.1 Boot Camp - това е част от macOS, включително и от Catallina, така че няма как да не работи.

За всички останали - на сайтовете на разработчиците им има обявени системни изисквания, там ще намериш търсената информация.

Какви ехе-та искаш да пускаш, някоя малка програмка или нещо тежко? Видеоускорител нужен ли е? Нещо за проба или за продължителна работа?
Отоговори си на тези въпроси и сам ще разбереш към коя програма да се насочиш. Или сподели с нас и ще получиш съвет .....

veyselr

Отворих си работа като купих на племенничката MacAir. И сега ми мрънка че неможе да чете някакви дискове които са с .exe разширение. Това са някакви каталози които се стартират с флашплейър не са тежки. Ама както знаем МАК не отваря exe файлове.
Английски форум:Питаш - отговарят ти 10 души.
Руски форум: Питаш - отговарят ти 10 души и на свой ред те питат нещодруго.
Български форум:Питаш - най-малко 10 човека започват да се надпреварватда обясняват колко си тъп.

dreben

Нали знаете, че .ехе са изпълними файлове изискващи друга ОС, различна от Мак. Много е просто, забравяте за .ехе, или ....друг форум.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

veyselr

Аз какво питам вие какво ми отговаряте братче. Оправих се  WinonX е програмката върши идеална работа да си знаете. Ползвам мак от 6 години и не бих го заменил за нищо. Просто не исках да и инсталирам виртуалмни машини като паралелс. Желая здраве всички много ми помогнахте. Тва да не питаш в български форум нещо майна ще се иредят 10 човека да ти кажат колко си тъп.
Английски форум:Питаш - отговарят ти 10 души.
Руски форум: Питаш - отговарят ти 10 души и на свой ред те питат нещодруго.
Български форум:Питаш - най-малко 10 човека започват да се надпреварватда обясняват колко си тъп.

dreben

Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Пиф

Цитат на: veyselr - 15-10-2019, 22:21:26
Аз какво питам вие какво ми отговаряте братче. Оправих се  WinonX е програмката върши идеална работа да си знаете. Ползвам мак от 6 години и не бих го заменил за нищо. Просто не исках да и инсталирам виртуалмни машини като паралелс. Желая здраве всички много ми помогнахте. Тва да не питаш в български форум нещо майна ще се иредят 10 човека да ти кажат колко си тъп.

Не си  прав.
Търсиш вина в другите, без да се опиташ да видиш своята.

За да получиш правилния отговор, трябва да питаш правилно. Това ще рече, с малко повечко обяснения и писане да опишеш какво търсиш, с каква цел и да опиташ да поставиш някакви параметри, на които да отговааря търсеното. Пестиш своите усилия да обясниш малко по-подробно или да почетеш малко в гугъл, а очкаваш някой да изпише половин-една страница с разяснения на 10 програми, та да си избереш нещо ....       

...ех, майна .....

thebrainless

Цитат на: veyselr - 15-10-2019, 22:21:26
Аз какво питам вие какво ми отговаряте братче. Оправих се  WinonX е програмката върши идеална работа да си знаете. Ползвам мак от 6 години и не бих го заменил за нищо. Просто не исках да и инсталирам виртуалмни машини като паралелс. Желая здраве всички много ми помогнахте. Тва да не питаш в български форум нещо майна ще се иредят 10 човека да ти кажат колко си тъп.

Батко, да български форум сме, а ти си най-големият българин в него. Тук никога не се е толерирал груб език и държане.
Stay hungry. Stay foolish.

bboyg

Спрете да си купувате Apple продукти щото искате да сте модерни и да се изтръшкате пред родата и познатите, и няма да имате проблеми. 8)

veyselr

Отговорите ви потвръждават от мене казаното : D. Да спрем да си взимаме мак само да се гъзарим е върха :D :D :D .
Както и да е WinOnX64 e иделната програмка, няма смисъл да се инсталират виртуални машини и windows. Върши перфектна работа да може да стартираш някой само изпълним файл от дискове за разглеждане.
Английски форум:Питаш - отговарят ти 10 души.
Руски форум: Питаш - отговарят ти 10 души и на свой ред те питат нещодруго.
Български форум:Питаш - най-малко 10 човека започват да се надпреварватда обясняват колко си тъп.

bluesky

Цитат: ..."...Аз какво питам вие какво ми отговаряте братче. Оправих се  WinonX е програмката върши идеална работа да си знаете. Ползвам мак от 6 години и не бих го заменил за нищо. Просто не исках да и инсталирам виртуалмни машини като паралелс. Желая здраве всички много ми помогнахте. Тва да не питаш в български форум нещо майна ще се иредят 10 човека да ти кажат колко си тъп.
Английски форум:Питаш - отговарят ти 10 души.
Руски форум: Питаш - отговарят ти 10 души и на свой ред те питат нещодруго.
Български форум:Питаш - най-малко 10 човека започват да се надпреварват да обясняват колко си тъп...."... ------------------------- АБСОЛЮТНО СИ ПРАВ. Българите са прями и не-лицемерни по природа. Могат да те пратят по дяволите, ей така, за Рожденния ти Ден... а ако имат и основание - три пъти по далеч... Аз специално не виждам нещо лошо в ИСКРЕНОСТТА, а и да се назовават нещата със собствените им имена.
В случая усещам повишена емоционалност, (а и предубеждение...), че, видите ли: ...Българите са такива, онакива...  Е, и...? Такива сме си, и какво от това... Това даже е позитив... англичаните, например, поставят "доброто държане на масата"... пред вкусната храна... Кому е нужно това? Или, гордеят се със "собствено мислене", а като безмозъчни папагали повтарят - "...бог да пази кралицата..."... По-големи неадеквати едва ли може да роди въображението... ---------------- Останах с убеждението, че ТУК НИКОЙ С НИЩО НЕ ТЕ Е ЗАСЕГНАЛ ЛИЧНО... (а ако не е така - цитирай конкретно нещо). ----------------- А да изясниш въпроса си е и правилно, и коректно, иначе КАК ще получиш внятен отговор... Действително, Колегите, според Мен, са се опитали да Ти помогнат, с допълнителни, доизасняващи въпроси... както и меко са ти намекнали, че в ТОЗИ ФОРУМ е приет добрият тон... (дори да имаш агресивен начин на изразяване... Стилът си е Стил... приема се...)... ----------------- Добре Дошъл във Форума, и успокой топката малко, тук Навалицата е благосклонна... (Българска... хе, хе, хеее...)...

veyselr

А някакъв отговор дето да ми помогне по темата ще имали?
Английски форум:Питаш - отговарят ти 10 души.
Руски форум: Питаш - отговарят ти 10 души и на свой ред те питат нещодруго.
Български форум:Питаш - най-малко 10 човека започват да се надпреварватда обясняват колко си тъп.