Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 12:40:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 114
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 100
Total: 100

100 гости, 0 потребители

LaCie

Започната от Henshiro, 07-10-2019, 19:59:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Henshiro

сега то малко късно ама.... взех си хард диск 500гб ссд на LaCie. Не съм ползвал тази марка до сега и не знам какво да очаквам... малко на сляпо, но реших да пробвам. Някой има ли опит и стават ли ?
Благодаря предварително

faire

Имам един Lacie d2 3TB usb3 7200 rpm, който взех на доста добра цена от дайс преди малко повече от 2 г. и засега е ок. Бачка нон стоп и се ползва за time machine. Имат софтуер, с който можеш да изгасиш лед-а (ако твоя има такъв).
По принцип имаше 5 г. гаранция, но т.к. го взех на ЮЛ е с 2, които сега осъзнавам, че са изтекли :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

thebrainless

Преди години имах външен 3,5 lacie porsche design. Беше доста бавен, в последствие се прееба (за което имам и аз вина, бях оставил телефона върху него и звънна...) разкостих го, имаше Samsung HDD, много нисък клас клас. Твърде висока цена, за това което представляваше. Ако е Самсунг в момента SSDто, дори и по-нисък клас, ще е ок.
Stay hungry. Stay foolish.

Константин

Моят Lacie Porsche Design 5TB го взех от DICE за 249лв. преди 2 години.
Диска му е Seagate и дава скорост 160mb/sec.
Работи много добре.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Henshiro

ССД-то дето взех е 450 - 450 следователно read/write
което смятам, че е доста добре.

bluesky

Добър Ден на Всички!

DeskTop Lacie Porsche Design 4TB HD (USB 3) - купен тази Пролет, (т.е. практически все още нов).
С наличния софтуер "не показва" конкретния производител на HD.

Отличен външен дизайн на Porsche. Държи се добре. Основно се използва за BackUp (s).

SSD - малко по-друга водица, (или евтини, с честа смяна, или малко по-скъпи, с повече теоретичен живот вътре).

Специално при HD, (по Моя преценка), следете наработените часове. За HD, ротатионни, Аз съм задал теоретически живот от 50 000 часа. Важните неща копирайте поне 3 пъти, на различни носители.

Напразно да не "въртят" обороти, ако са BackUp дискове.

А за основните, в Машините, точно обратното - практически Машините не се спират, главите на Дисковете, се държат най-добре, когато "летят" над никога не спиращите Дискове - митология...?

Не-суеверен Космонавт виждали ли сте...?

Henshiro

Цитат на: bluesky - 17-10-2019, 16:53:09
Добър Ден на Всички!

DeskTop Lacie Porsche Design 4TB HD (USB 3) - купен тази Пролет, (т.е. практически все още нов).
С наличния софтуер "не показва" конкретния производител на HD.

Отличен външен дизайн на Porsche. Държи се добре. Основно се използва за BackUp (s).

SSD - малко по-друга водица, (или евтини, с честа смяна, или малко по-скъпи, с повече теоретичен живот вътре).

Специално при HD, (по Моя преценка), следете наработените часове. За HD, ротатионни, Аз съм задал теоретически живот от 50 000 часа. Важните неща копирайте поне 3 пъти, на различни носители.

Напразно да не "въртят" обороти, ако са BackUp дискове.

А за основните, в Машините, точно обратното - практически Машините не се спират, главите на Дисковете, се държат най-добре, когато "летят" над никога не спиращите Дискове - митология...?

Не-суеверен Космонавт виждали ли сте...?

а с кой софтуер мога да видя навъртяните часове ? Аз в момента този ссд-то съм го боднал във втория thunderbolt 3 и е под стойка... ни го виждам, ни го чувам :D

Константин

Henshiro,
за ССД дисковете часовете не са важни, има един параметър, който се нарича TBW (TBW – terabytes written, which exactly follows the meaning, total data amount during life span. It's estimated for every SSD SKU individually even within product line.) Както е казано, всеки диск си има различен параметър и може да се намери на сайта на производителя.

Има една програма която аз използвах (Hard Disk Sentinel Pro) но е само за Windows, но си написах PowerShell Script за да правя проверка на TBW.
За Мака използвай това:
http://ssdhealth.com/macos.html
малко линкове:
https://www.maketecheasier.com/check-ssd-health-macos/
https://www.addictivetips.com/mac-os/check-ssd-health-on-macos/
https://mashtips.com/ssd-tools-for-mac/


Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Относно въпрос на Колегата Henshiro за това, как би могъл да проследи "навъртените" часове от Ротационни Hard Disks:

Аз специално използвам Програма Disk Drill.

(подробности, и снимки, съм дал днес, и в Темата

Начало - СЪВЕТИ ВЪПРОСИ ОТГОВОРИ - The Best Design Studio Еquipment).

Henshiro

Благодаря, ще пробвам всички варианти