Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 15:33:30

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 85
Total: 85

85 гости, 0 потребители

Бихте ли преминали от Mac към Хакинтош и защо

Започната от angelvn, 13-09-2019, 12:47:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tahumba1

MacBookPro

DonikaN95


tahumba1

Цитат на: DonikaN95 - 14-06-2023, 15:12:14Не бих
Аз бих. За евтин и мощен хардуер - хакинтош, но работя по въпроса за макбук про, ай пад и ай фон.
MacBookPro

bluesky

Добър Ден на Всички!

Въпросът навярно би могло да се зададе и по различен начин - каква роля отвеждате на техниката Си.
Ако техниката за Вас е средство, (инструмент), който би трябвало главно да се пуска и спира, за да може да си вършите пряката работа, (и върху нея главно да се концентрирате), тогава отговор би могло да е и - "не бих минал", (на друга Платформа).
Ако сте компютър ентусиаст, който изпитва удоволствие от самия процес да се рови и експериментира с различни компютърни "джаджи", и да усвоява и различни Платформи,(т.е. отношението към Платформите е не само средство, а и крайна цел - например удоволствие от самия процес...), тогава отговор би могъл да бъде и: "бих".
Много зависи и от конкретната гледна точка, несъмнено.

tahumba1

През 2006 година за първи път видях макбук про с 10.4.11, и се влюбих в него заедно с операционната сисетма. В разговор с хакера който ми го представи разбрах, че това си върви комплект, и тази операционна система не можеш да я инсталираш на обикновен компютър Започна голямо четене от което се установи, че може, въпреки ограниченията на Apple Corporation. Така станах фен на хакинтоша.В момента имам две железа работещи с различни издания на макОС и мулти бот чрез опен кор на убунту линук и уиндоус 10 и 11. Чакам 12.В това отношение съм голям ентусияст. Харесвам дизайна на епълските продукти както и опероционните им системи. Моето мислене е за закупуване на macbok pro, iPad, iPhone, които за съжаление са много скъпи и с годините се обезценяват с илизането на нови прродукти от епъл. Преминаването към хакинтош е алтернатива на скъпите продукти на  епъл от любов към макОС. Малко срийн шоти от инсалираните на различни хардове mакОСи:







MacBookPro

tahumba1

Монтерей, Сонома и Вентура. ССД-то на Биг Шур 2 тб се скапа по моя грешка. Тези ос са на Асус Максимус Херо 7 -z97,Intel i7 4790K, 2x Asus Radeon RX DUAL 8gb, 32гб РАМ. На другото желязо GA-Z87X-UD3H,Intel i7 4770K, 2xGIGABYTE GeForce GTX 4GB GDDR5, 32gb инсталирани масОС High Siera end Catalina.
MacBookPro

tahumba1

Имам един въпрос към всички потребители на любимата ни Apple Corporation /мак потребители и хакинтошари/, и на макОС, как може да инсталирате макОС Сонома на Макбук про от 2014 година?
MacBookPro

tahumba1

MacBookPro

angelvn

Само съм чувал, че става чрез а'ла Хакинтош работата. Без особени сложнотии обаче.
Някои екстри може да не са достъпни за по-стария хардуер. Възможно е и да има малко проблеми с видео чипа.
Затова за стар хардуер реших да го оставя с официално максимално поддържаната версия на MacOS X и ако това започне да пречи, ще си направя една инсталационна флашка със същата версия (за всеки случай и архив) и бих опитал да кача да речем с две версии нагоре по този начин. Ако има проблем - връщам официално-поддържаната версия, ако всичко е добре - остава с качената нагоре и докъдето избута.
UI designer and developer

ggzy

Ползвам Ventura на iMac 2013 с OpenCore Legacy Patcher и работи идеално, не съм имал драми досега.
Нямам достатъчно свободно време, иначе ще му сложа и Sonoma.
На MacBook Pro 2010 съм с dosdude catalina patcher заради една единствена програма, изискваща Catalina, но там е бъгава работа.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5