Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 07:15:40

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 131
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 66
Total: 66

66 гости, 0 потребители

трябва ми малко помощ с Icloud

Започната от ivoodoo, 12-09-2019, 06:10:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ivoodoo

Здравейте колеги, имам доста неща в облака, които за да ползвам по другите машини, свалям с иконката облак и стрелка локално. Това ги дърпа някъде в лаптопа, искам да ги разкарам от локалния диск и не знам къде са. Имах едни исталационни неща - 30 GB и сега дискът ми се е запълнил с тях. Даже махнах папката инсталации от Icloud, с надеждата да се синхронизира и изтрие локланото копие, но не стана. Не откривам нищо в интернет, с Mojave 10.14.6 съм. Моля, дайте съвет.

ivoodoo

Ще пробвам по-подробно да обясня какъв е проблмът.
Имам основна машина - с повече дисково пространство - от там съм дал достъп на айклауд до документите и всичко, което кача на локалния диск се дублира в айклауд, за да мога да го ползвам от телефон и макбук. като всички промени по файловете могат да се извършват от всички устройства. дотук добре, само че нещата от айклауд се стоварват и в телефона ми и в макбука - нещо, което не искам или поне да можех да знам къде ги пуска, за да ги трия ръчно. даже има неща, които са изтрити вече от облака, но са се копирали някъде в лаптопа и не мога да ги открия.

ivan.nedyalkov

iCloud е mirror технология. Няма как да имаш нещо там, а да го няма на другите синхронизирани устроиства. Където и да изтриеш изчезва от всякъде. Помисли за друг cloud, например Google, Dropbox и т.н. десетки са. Аз личмо инвестирах в Time Capsule - 2TB и си я ползвам за cloud. Плащам и за 200 GB iCloud, но там съхранявам предимно снимки и някой по важни документи, но не съм включил опцията да ми бекъпва файловете от компютъра за да не изпадна в тази ситуация.
iPhone Xr Black 64GB
iPad Air 16GB Wi-Fi
Apple Watch Stainless Steel 38 mm (1st Gen)
Apple TV 2th Generation
AirPort Time Capsule 2TB 802.11ac
AirPort Express 1st Generation

ivoodoo

Колега, би ли ми разказал как действащ с капсулата и каква точно е схемата в този случай, когато е cloud? Аз ползвам Time machine на външни хардове за всяка машина по принцип.

ivan.nedyalkov

Тук има описани 4 метода на подход:

https://discussions.apple.com/docs/DOC-3413

Аз лично използвам 3. Като съм си купил и домейн за да не помня IP адрес. Разгледай кой ще ти е най удобен за твоя случай, но помни поради спецификата на форматирането на хард диска не мисля че е възможно да го виждаш под Windows (не съм тествал). Ако имаш затруденя да го направиш пиши. Поздрави
iPhone Xr Black 64GB
iPad Air 16GB Wi-Fi
Apple Watch Stainless Steel 38 mm (1st Gen)
Apple TV 2th Generation
AirPort Time Capsule 2TB 802.11ac
AirPort Express 1st Generation

Пиф

Може би с най-малко усилия, би свършила работа следната схема:
1 - На основната машина, тази с голямото дисково пространство оставаш iCloud-а така както си е.
2 - На всички останали машини (с малко дисково пространство) от настройките на iCloud изключваш iCloudDrive. 
3 - На машините от т.2 файловете в облака достъпваш през уеб интерфейса на iCloud - icloud.com. Влиазайки от там, можеш да сваляш локално или едитваш каквото си поискаш от нещата в облака.

След като спреш iCloudDrive, можеш да изтриеш локалното копие на облака (не съм сигурен дали не го прави автоматично ОС-а). Намира се тук - ~/Library/Mobile\ Documents/com\~apple\~CloudDocs.
Само гледай да не го направиш преди да спреш функцията, че ще ти изпразни облака тотално от всякъде.

ivan.nedyalkov

Добра идея, а и сега програмистите пренаписват icloud.com. Предполагам новия ще е супер, може да разгледате бета версия на:

https://beta.icloud.com/
iPhone Xr Black 64GB
iPad Air 16GB Wi-Fi
Apple Watch Stainless Steel 38 mm (1st Gen)
Apple TV 2th Generation
AirPort Time Capsule 2TB 802.11ac
AirPort Express 1st Generation

ggzy

Цитат на: Пиф - 16-09-2019, 11:35:26

2 - На всички останали машини (с малко дисково пространство) от настройките на iCloud изключваш iCloudDrive. 


По-скоро изключваш само опцията Desktop and Documents Folders на второстепенните машини и така ще може да достъпиш файловете на основната машина през Finder и от страничната лента -  iCloud drive.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

ivoodoo

Благодаря, колеги за добрите идеи!