Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 07:18:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 131
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 69
Total: 69

69 гости, 0 потребители

ECG на Apple watch 4

Започната от Fifata, 09-09-2019, 13:53:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

OXYGEN

#30
Винаги съм се чудел на такива хора, правещи какви ли не гимнастики и неудобства, само и само да спестят някой лев с покупка отвън.
Но още повече ме удивлява ревностния плам, с който се опитват да популяризират тази практика сред останалите...

1. Колкото и абсурдно да ти звучи, аз вярвам, че поне малка част от парите ми похарчени тук, ще останат в икономиката ни и ще са полезни.
2. Колкото и по-здрави да са уредите за другите пазари, все пак е техника...веднъж ще се наложи и ще ми излезе през ... разправията и цената за пращане с куриер до търговеца навън.
3. Колкото повече хора пазаруват отвън/по-малко пазаруват от тук, толкова по-високи ще са ни цените. Няма как без оборот да имаме близки цени до на другите...

Ако разликата в цената е над 40-50%, ако нещото не се предлага изобщо тук, ако така и така си бил командировка/екскурзия и лично да си вземеш нещо - ОК, ама да избираме винаги и на всяка цена този начин - не, мерси.

angelvn

UI designer and developer

faire

@OXYGEN, всеки има право на избор. Явно някои хора не са запознати как стоят нещата (визирам основно @angelvn) и реших да "подскажа".
1. А дано
2. И така да е, това е хипотетично. Може да ти се наложи и на 25-ия месец да ти се развали. Както писах по-горе, първия ми макбук про с изгорялото видео го взех от САЩ (докато бях на бригада там и м/у другото наистина беше на половин цена от тук, а тогава още нямаше istyle и подобни). 250 лв нова видео карта с ремонта. Та, не ми е излязло през никъде...

Не ви проповядвам да си купувате всичко задължително отвън. При наличието на такъв евтин транспорт, за какви гимнастики толкова говорим? Да си направиш регистрация напр. в Амазон, да си избереш каквото искаш и при покупката да сложиш определен адрес. Какви толкова разправии и процедури има в това? Това, което е нужно, е банкова карта и малко английски. За 10-тина години интернет пазаруване, много рядко съм имал някакви проблеми. Обикновено гаранцията на производителите покрива Европа и безплатно заменят или поправят (срокът е различен, но почти винаги е 2 г., има и случаи с 3-5) и поемат транспорта. В редки случаи, когато пристигне нещо различно, Амазон винаги са се намесвали подобаващо - връщат пари, плащат транспорта обратно до ЮК и т.н. Всичко в рамките на 5-минутен чат със съпорта им. Просто никога нещата не са в ущърб на клиента.

А с български фирми, проблеми почти винаги съм имал - като се почне от наличност, доставка, гаранции и сервиз, сгрешени цени и какво ли не... Е как да пазарувам всичко от тук?
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

netizen

Със сигурност не зависи само от GPS локация появяването на ЕКГ. Пуснах му фейк локация през Xcode , и телефон и часовник си мислеха, че са в Лондон, Сан Франциско и т.н. места, показват си ги на мапс... но ЕКГ не се появи. Не се сетих да се закача към някой VPN за да е пълен теста, довечера може да пробвам и това. Инак уикенда една разходка до Букурещ също е опция.

netizen

Пробвах и с впн до щатите - пак не става.
Ако се иде в Румъния примерно, какво трябва да се направи за да заработи ЕКГ ?

OXYGEN

Цитат на: netizen - 09-10-2019, 10:05:11
Пробвах и с впн до щатите - пак не става.
Ако се иде в Румъния примерно, какво трябва да се направи за да заработи ЕКГ ?

Там е проблема - щом се налага "да се появи ЕКГ", нищо не можем да направим.
Както вече писах, на 4-ката ми си го имаше от разопаковане на кутията, просто не ми даваше да го активирам. И след посещение до Гърция и смяна на региона с гръцки тръгна.
Самия апп като липсва, трябвало с ъпдейт на ОС да се появи, но само след като по сериен номер или нещо подобно, да реши, че за този конкретен трябва да го има...

netizen

А пробвано ли е в регион който е от одобрените, да се добави от AppStore ECG.app ?

OXYGEN

Цитат на: netizen - 09-10-2019, 10:29:59
А пробвано ли е в регион който е от одобрените, да се добави от AppStore ECG.app ?
Няма го в AppStore.

netizen

Според това: https://support.apple.com/en-us/HT208955

If you deleted the ECG app, you can install it again.

https://support.apple.com/en-us/HT204784

OXYGEN

Не знам, но на мен при търсене за апа не го намираше. Показваше само какви ли не third party apps на тази тематика...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Adamov

Oxygen, при мен е по същия начин. Само апликации от трети страни. И никъде не намирам приложението. А ми е важно да го имам работещо.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

netizen

Въпросът е дали сте го търсили докато сте били в Румъния или Гърция.

Adamov

А тоест ако сме в Румъния или Гърция и го търсим би трябвало да излезе и евентуално да го активираме?!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

OXYGEN

Съжалявам Adamov, няма шанс.
Търсих в Апстора докато бях в Гърция.
Дори го ресетвах и set as new с надеждата като стартира там процеса да го покаже. Нищо не помага.
Просто от тази година се водят официален внос за България и няма опция да ги излъжем.
Чак ме е яд, че го купих и дадох 4-ката на жена ми.
Сега тя има ЕКГ и почти двойно по-издръжлива батерия за сметка на един постоянно светнат екран... :(


Sent from my iPhone using Tapatalk

angelvn

Опита ли докато беше там да го ресторнеш и после с нов акаунт, създаден към някой гръцки мейл провайдър?
UI designer and developer