Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 15:20:47

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 134
Total: 135

134 гости, 1 потребител
Fifata

ECG на Apple watch 4

Започната от Fifata, 09-09-2019, 13:53:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

OXYGEN

Днес говорих и с Apple Support. Факторите дали имаш ЕКГ са:
1. Часовника да е купен от страна поддържаща го.
2. Региона на телефона и часовника да са на страна поддържаща го.
3. Физически (ГПС-а се използва, май дори в комбинация с ИП адрес) да се намираш в страна поддържаща го.

От което следва, че 4-ките, които се продаваха в Айстайл са били партида за някъде другаде, а не официални бройки за България.
5-ците обаче са си български...
За да видим ЕКГ на българска 5-ца, трябва България да одобри тази функция, Епъл да си обновят списъка с поддържани страни, и от този момент със следващия софтуерен ъпдейт на ОС, ще се появи и за нас...

Adamov

Което означава, че аз взимайки си от теленор, което и да бях избрал, все нямаше да има ECG
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bboyg

Само да допълня че преди 5-цата, такова нещо като "официални бройки за България" не съществуваше. Съответно и Creative и сие, нямаха (а може и още да нямат) лицензи за ремонт на Apple Watch 0,1,2,3 и 4. И пак съответно, това което се продаваше в Plesio, iStyle и пр. бяха часовници вкарани отвън (от там и извращенията в цените).

faire

Цитат на: Adamov - 02-10-2019, 20:42:59Ехее. Аз за това го взимам :(
Що не си го взе от Германия с Габко? Аз така ги взимам моите, идват на възможно най-ниска цена и с европейско зарядно. Гаранцията не знам дали важи 2г., но и никога не ми се е налагало да я ползвам с вече 3 модела.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

fair, никога не съм крил че съм фен на думата лизинг. А от 7г. съм изключително доволен от това, което Теленор ми предлага като услуга, условия и съпорт. Е, истината е, че трябваше да почакам докато часовника стане наличен при тях. Да не говорим за HomePod примерно хаха, но все пак :)
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

angelvn

Цитат на: faire - 03-10-2019, 19:07:28
Що не си го взе от Германия с Габко? Аз така ги взимам моите, идват на възможно най-ниска цена и с европейско зарядно....

Тъкмо влязох да им видя сайта на тези, ей така от любопитство. Интересно тарифиране имат - 8% върху стойността на поръчката + 4лв + 3,40лв на започнат килограм. Значи за един Макбук Про струващ 2489Евро (вече е задължително да е с 16гб рам и 512ссд ако ще се ползва за някаква работа), обърнато в лева 4868лв, доставката ще ми излезе: 389,44лв + 4лв + 6,80лв = 400,24лв.

Ако реша да хвана самолета да речем от София до Берлин ще ми струва 75лв в двете посоки + 1 нощувка от Airbnb - 60лв и още 60лв транспорт с храна = 135лв...да ги закръглим на 150лв. Това е в случай, че ми се пътува.
Ако ли пък не - 5070лв струва в един от родните дистрибутори, ако са ми правилни сметките за Гъбковата услуга, да си го купя от тук ще ми излезе с 198лв по-евтино. Ако ида сам до Германия да си го взема ще ми излезе същото като от България или ако съм голяма циция - може би  с едни 50лв по-евтино.
UI designer and developer

faire

Много сметки напразно си правил (прочетох първите 2 реда и ми стана ясно).
Цената е 2.40 лв/кг от UK и 3.60 от Германия. Това е при положение, че сам си платиш стоката и посочиш адрес за доставка склада на габко в съответната страна. Мислех, че вече всеки е наясно с този вид услуги... Ползваме ги с приятели от 5-6 години и какво ли не сме получавали през тях - телевизори, автомобилен двигател, епълска и фото техника колкото щеш и т.н.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

Не твърдях, че съм прав за 8те процента.
Но въпреки това сметките не са излишни, особено ако се окаже, че от Германия продуктите идват с 1 година гаранция, вместо с две.

Почти за 50% от епъл продуктите, които съм ползвал се е налагало да се обръщам към сервиз (винаги оторизиран или към този от оператора/магазина ако продукта е във втората си година).
От iPhone 2G, два броя 3Gs-а, 4, 5, 5s, 6, SE, 7, XR, ми се е налагало:
- 4ката да я сменя 4 пъти в рамките на гаранцията й;
- 5тицата - 3 пъти и 5s - два пъти;
- SE - мина с една замяна.
Прогрес ще кажеш, ама не. SE се развали на 3тата седмица от покупката и след като бе заменен го махнах. С 4ката бях най-търпелив и я ползвах до 2 месеца преди изтичане на гаранцията, но почти ме беше отказала от марката. При следващите модели редувах Андроид с iPhone поради сходна причина.

Другото:
Ремонт на смяна на дефектирала RAM на Macmini 2007, същото на Macbook 2008 (за щастие тогава смяната не бе сложна, но мак минито се наложи да ходи в оторизиран сервиз за диагностика).
Смяна на панела с екрана на MB Pro поради отлепено антирефлексно покритие, в рамките на програмата от Епъл.

Та...никога не знае човек.
UI designer and developer

faire

Навлязохме в съвсем друга тема, но аз да ти кажа какъв е моят опит с Епъл продукти закупени от чужбина (ЮК, ДЕ, САЩ). Криейтив съм посещавал само 3 пъти:
- първия ми макбук про - изгоря видео картата. В КЦ искаха да сменят цялото дъно за 1200 лв. Отидох в друг сервиз и ми смениха картата за 250. След време Епъл пуснаха програма за безплатен ремонт, а който вече си е платил в КЦ, му връщат парите
- айфон 5 - беше наред, но имаше програми за смяна на Пауър бутона и батерия и се възползвах
- аймак - петна по дисплея от запрашаване - случват се на всеки вкл на аймак про. За него бях взел Епъл кеър и безплатно ми смениха целия дисплей през 3-тата година (както и хард диска - отново по програма)
От 2007 г досега през ръцете ми (и през тези на роднините ми) са минали криво-ляво 50-тина Епъл устройства. 90% от тях закупени от чужбина.
Та, мисълта ми е, че нещата произведени за ЮК, ДЕ и САЩ са със съвсем различно качество, от тези които се внасят за нашия пазар. И това не е само мое мнение. Не знам дали си член в бгайфон форума. Там много често се е писало през годините за дефекти по телефони, закупени от операторите. 2 г. гаранция като ти е толкова важно, купувай от тук. Никой не те спира. Но дори тогава, само първата е от КЦ/Епъл. После всичко зависи от търговеца, от където си го взел, той на кой сервиз ще го даде, колко ще те мотаят и т.н. Но определено не очаквай замяна с ново устройство.
През годините съм спестил доста, купувайки директно от онлайн Епъл стор, отколкото ако бях взимал от тук. Сега в този случай с часовника разликата е минимална. Но ето че пак има проблеми - няма екг, няма и всички модели (само алуминиевия се предлага).
В крайна сметка всеки си прави избора.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Adamov

Уви, да. ECG дори го няма като приложение :(
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Fifata

ЕКГ приложението го няма, защото България не се подържа. Правихме експерименти със съфорумец и през ВПН и т.н. успяхме да извадиме приложението на часовник, но като го отвориш показва, че страната в която се намираш не го подържа и до там :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Adamov

Идеята е да се измисли как (въпреки, че не вярвам) да се покаже на официалните часовници тук. След това активирането е лесно.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

OXYGEN

Цитат на: Fifata - 05-10-2019, 09:39:17
ЕКГ приложението го няма, защото България не се подържа. Правихме експерименти със съфорумец и през ВПН и т.н. успяхме да извадиме приложението на часовник, но като го отвориш показва, че страната в която се намираш не го подържа и до там :)

Сподели моля те, каква е процедурата да се появи приложението.

OXYGEN

Цитат на: faire - 04-10-2019, 13:38:36
...Но определено не очаквай замяна с ново устройство...

Айде да не е баш така.
От Теленор имам 6 телефона подменени през гаранционния срок. Някой от тях буквално преди края.
4-ка - заради батерия
5-ца - камерата спря да фокусира
6+ - вибрацията се загуби
7 - дефектна камера от покупката още - смениха го за няколко дни
Хs Max - дефектно FaceID - подмениха го отново по-бързо от единия месец по закон.
И последно още една седмица, която оставаха дни до края на гаранцията, бях решил да я продавам и да взимам нов. В Battery Health показваше 81%. Знаем, че според Apple батериите се водят работещи нормално до 80%. Нямах големи надежди да го сменят, но реших да опитам. А те взеха, че пак го смениха...

faire

Благодаря ти, че потвърждаваш думите ми колко калпаво е качеството на айфоните предназначени за нашия пазар :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.