Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 14:18:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 58
Total: 58

58 гости, 0 потребители

Странна Допълнителна Програмка към Safari - появила се "ненадейно"

Започната от bluesky, 10-08-2019, 10:58:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bluesky

Добър Ден на Всички!

Тази Сутрин, на Десктопа ненадейно се появи следното Съобщение - прилагам Снимка от Екрана.

100% не съм качвал подобна Допълнителна Програмка към Safari.

Най-интересно за Мен специално е съдържанието на информацията, отразена в Снимката към Екрана... (отбелязъл съм я с Червено).
Естественно, всеки Ден, поради динамиката на НЕТ, всичко е възможно и съм настроен да очаквам и най-неочакваното, и не само някаква си ПодПрограма... пожелала да се "инсталира" сама...? (дали се е инсталирала така...)...

Чакам мнението на Колегите... Дали някой се е сблъсквал с нещо подобно... а дали не е "...световна нормална практика..."...?


Константин

Те всички екстеншъни могат да четат всичко, но това "transmit" е доста интересно..ще проверя в нета какво е това, но при бързо търсене не даде нишо.
Махай го веднага и си инсталирай нещо което да проверява за mallware.
Аз използвам cleanmymac, тя е с вградена такава функция.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Благодаря!

И Аз я намирам за странна, и даже не случайно странна...
Вече е в Trash, секунда преди да бъде изтрита.

Това говори, че се налага да се погрижа и за защита, което досега съм правил само на Системно ниво - т.е., нищо ценно и така не се подвизава по Дисковете...

До края на Лятото, обаче, ще изградя така наречената "дълбоко ешелонирана отбрана"... дори само заради Идеята.


bluesky

Ето така изглежда и "името и"...

"...защото тяхното име е легион..."

bluesky

Анализирайки "аппроприор", оказва се, че това "чудо" се е появило след Нет-разговор с фашистка укропия... (ака "нова", незалежная Украина...).

Prepare Yourself!

Константин

Хм, интересно.
Можеш ли да дъмпнеш кода, ама едва ли някой ще си напише имената и пощата в кода))))
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Засега не знам как се прави това... но нищо чудно, в бъдеще, ако Ми остане интерес към Темата, или се наложи... все едно ще трябва да се строи и web-site в обозрими рамки, да се наложи да се "просветя" и в това направление.