Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 17:16:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 111
Total: 111

111 гости, 0 потребители

Little Snitch на Mojave

Започната от smile_g, 06-08-2019, 17:36:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

smile_g

Здравейте, някой ползва ли Little Snitch на Mojave? Ако да, откъде се тегли лекарството :)
iMac 27''
MacBook Pro 17" Unibody/2.8GHz/8GB/HDD500GB/
Magic Mouse 2
iPhone SE(2020) 64GB
Time Capsule 10TB
AirPort Express

Константин

Здравей,
аз използвам Radiosilence, по-удобен ми е. имам го в облака.
Просто задаваш за коя програма да е блокиран инета и толкова!
http://pc.cd/52k
Папка Networking.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

smile_g

iMac 27''
MacBook Pro 17" Unibody/2.8GHz/8GB/HDD500GB/
Magic Mouse 2
iPhone SE(2020) 64GB
Time Capsule 10TB
AirPort Express

bluesky

Server-ът Ти е супер.

Разглеждам и тегля.

Константин

Благодаря!
Честно казано доста от програмите съм си ги купил, изключително малко от това което е в Облака използвам пиратско или кракнато.
Затова и отворих такава тема, но там като гледам каква тишина е, никой не пише дали се е възползвал от предложенията:)
Скрънзи:)
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

4-5% от хората са "апасионарии" - живеят и работят "за Идеята", помагат на другите, защото го чувстват като вътрешна необходимост... Лечители, Философи, Революционери, Изобретатели и просто Добри, Качествени Хора...

90% са нормални, не нехармонични, но чакат да видят какво ще стане... по своему добри, но не толкова инициативни.

4-5% са разрушителите, "гадовете", паразитите... те само взимат, чупят, присвояват...

Печална истина... трябва да свикваме... ха, ха, хааа...

Константин

Изключително си прав.
Но ако дохода не им позволява, разбира се няма да го купят, дори и да си изкарват хляба.
И аз не бих купил програма която ми трябва само за едно нещо и едва ли повече от 1-2 пъти ще я използвам а trial не помага защото има ограничения да речем.
Но моят доход ми позволява да си купувам каквото реша и когато ми е нужно. Все пак най-скъпото вече го има, Мака:)
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Съвършенно вярно. Около Софтуера - голяма Тема, може да се говори много...
Тук има намеса и на манталитет... а и големите, вечни Въпроси... за Програмистите, работещи за Корпорации... кой има Права върху интелектуалния труд на Хората - корпорацията, или Хората... след като Общественият Продукт е действително Обществен, а присвояванията от Резултата са Лични... (да не Ме обявят за "комунист" обаче, ха, ха, хааа... тук ще спра...), че Темата може да удари Дъното...

Пиф

Аз съм си изградил просто правило - ОС, софт за бекъп и защѝтен софт - само с официален лиценз. Всичко останало - по-възможност с лиценз, ако е за дреболии и инцидентно - хакнат.

Много се дразня от съвременния "ноу хау" - абонамента. Да е нещо от сорта на антивирусна програма (където непрекъснатото обновяване е важно) разбирам, но да нацвъкаш абонамент на всякокъв софтуер, дето единствените ъпдейти имат за идея да оправят софтуерните пропуски на разработчиците, при това допуснати от бързане за поредната "нова" версия - не, блягодаря.

Константин

Пиф, точно така!!! Правилно казваш.

Дори монго от програмите които бяха с lifetime license минаха на годишен абонамент.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bluesky

Добър Вечер на Всички!

Препоръчвам на Колегите богатия на Програми (Mac), Сървър на Колегата

http://pc.cd/52k

Аз самият, поради липса на време, първо "свалях", а после ще преглеждам по-подробно какво точно бих могъл да адаптирам към всекидневните си занимания.

Структурирано, грамотно и достойно за всеки Мас ентусиаст/професионалист.

Henshiro

hands off не върши ли същата работа

Константин

Hands Off и Little Snitch изискват от потребителя постоянно да подтвърждава това или онова да бъде блокирано или не, което вбесява, по 100 въроса в час. Radio Slicence е проста, задаваш за коя програма да блокираш нета и повече нищо! Тя също има и вграден Network monitor който показва кои програми имат активни връзки в нета.

https://radiosilenceapp.com
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Пиф

 Little Snitch си има тих режим, при който не пита нищо.

Константин

Някой има ли  LIttle Snitch 4.4.2 кракната? Версията която аз имам е 4.0.3 и май не работи на Мохаве.
Затова е отворена тази тема, търси се версия която работи и да е кракната.
Иначе всеки си има свои препочитания относно програмите.
Аз използвам Radio Silcence защото си я имам лицензионна. Все пак струва $9, не е кой знае какви пари и работи отлично за мен. Срещу лицензия от 48 Евро за LIttle Snitch, а върши същата работа!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.