Пиф

Не съм търсил такова решение, дори и да го има не бих го ползвал, разваля цялото изящество на All in One решението - iMac.
back to top

Пиф

Благодарение на линка, публикуван от dreben, намерих преходник от M.2 към епълския PCI слот 7+17 пина. Остана да открия дъното на iMac-а какъв интерфейс подържа на този PCI слот - само SATA или и NVMe....
Макар, че май всички NVMe са с форм фактор 2280, а този преходник позволява монтаж до 2260....

Последна редакция: 16-07-2019, 15:34:18 от Пиф

back to top

Пиф

Забравяме за високите скорости и NVMe, дъното подържа само SATA 3 на този "PCI" слот. Оказа се, че дори не е и PCI, а е просто някакъв къстъм SATA порт.
back to top

bluesky

Да-а-а...

Оказва се, че ненапразно е създаден така, че почти не може да се отваря - iMac Компановката.

Интересно, колко висока теоретическа скорост на PCI слотовете поддържа MacPro (Alluminium Tower) 5,1...?

Планирам ТАМ да извърша още един-два UpGrade...
back to top

Пиф

Pro-то е друга бира!

На моето (Про 5,1) съм сложил това - HyperX Predator PCIe SSD - 240GB. Скоростите му са 600 MBps на писане и 1300 на четене. Едно от най-бързите AHCI, което намерих. Когато го вземах, фирмуера нe подържаше буут от NVMe. Впоследствие мисля при някой от ъпдейтите го добавиха и сега може да буутва и от NVMe, а там скоростите са 2-3 пъти по-високи.
back to top

bluesky

Super!

Това прави MacPro-то абсолютен Шампион, както винаги. С огромни възможности за качествен UpGrade, и то години наред...
Една реална "възвръщаемост на инвестицията".
back to top

Fifata

Такааа Smiley Днес най после реших да сложа адаптера с новия хард диск Smiley Ето резултатите Smiley

Харда е NVMe Adata XPG8200 256GB, a на мястото на 3.5 инчовия хард съм сложил 1TB SSD 2.5 инча пак Adata XPG само, че 500/500мб/с

Iphone 6 Neverlock
Iphone SE
Apple AirPort Time Capsule 1st gen
Apple Airport Express 1st gen
Apple TV 3
iWatch 42mm Midnightblue Gold
iMac 27 5K i5 3.5GHz, 32GB
back to top

Пиф

Ухааа!

Перфектно!
При мен въпреки всичкото ми желание ще си остана на SATA3 скорости. Реализацията ще е с преходник "PCI" 7+17 пина към mSATA.

Fifata, откъде взимаш кит за лепене на екрана след ъпгрейда? От китайците ли или има и по-близо?
back to top

Fifata

Лепя го с тиксо Smiley
Като купих имак-а беше с прецакан дисплей и си купих 2 дисплея на търг от ибей. Но не съм го лепил защото редовно го отварям да си правя експерименти Smiley

Iphone 6 Neverlock
Iphone SE
Apple TV 3
back to top

dreben

Двупосочно "тиксо", се продава навсякъде в БГ. Просто внимавай е дебелината.

Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro Late 2013 Retina
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017
back to top

bluesky

Когато Фактите говорят, всички "разбирачи" мълчат...

Поздравления за качественния UpGrade!
back to top

Fifata

Такаа.... след като върнах вече бекъп от капуслата и вече имам fusion диск от 2 SSD-та. (едно NVMe и едно обикновено SSD 2.5 инча.) Ето и снимка с каква скорост работи fusion диска Smiley

Iphone 6 Neverlock
Iphone SE
Apple TV 3
back to top

bluesky

А ето и едно евентуално решение за ApplePro ентусиастите и професионалистите, ползващи Работни Станции:

https://imgur.com/aM5bBuz
back to top

bluesky

<blockquote class="imgur-embed-pub" lang="en" data-id="aM5bBuz"><a href="//imgur.com/aM5bBuz"></a></blockquote><script async src="//s.imgur.com/min/embed.js" charset="utf-8"></script>
back to top

bluesky

back to top
« назад напред » Страници: 1 [2] 3 | Нагоре
0 Членове и 1 гост преглежда(т) тази тема.

Отиди на: