Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-04-2024, 20:55:54

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: yngacalt
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 118
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 96
Total: 96

96 гости, 0 потребители

AirPort Time Capsula

Започната от musho, 06-07-2019, 11:03:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

musho

Здравейте! Имам следният проблем. Имам две капсули, които стояха в два различни апртамента. Сега ги поставих в единият апартрамент и двете, но от Мак-а ми се вижида само едната. в Finder.  Другатa е невидима.  Двете са в две различни стаи включени с кабел към мрежата.  Някой може ли да ми даде съвет, как да ги открия и двете :).
Благодаря предварително!

Константин

Здравей,
така, доколкото разбирам от описанието ти, конфигурацията ти е следната. Имаш някаква мрежа, рутер, койото е включен към ISP, и двете капсули са в тази мрежа. Въпрос, как си конфигурирал първата и как втората? Втората ти разширява ли мрежата или си е отделна конфигурация (друг IP зона)?
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

musho

Имам рутер, който е включен в ISP мрежата. Едната капсула си беше от преди така включена. Другата , когато я донесох я включих в мрежата. Тя светна зелено , но не я откривам. Както от честотите откривам на телефона само още една на 5 GHz  другите не ги виждам. Не разбирам много от конфигурации и как да  ги правя. По принцип имам статичен IP  адрес. Лично аз си мислех, че като включа и другата ще виждам и нея.  По рано я бях направил като сървър и я виждах навсякъде по света където и да отида.  Сега  не я виждам изобощо.  Сега не я виждам и през Airport utility нито и през Finder, където ми се появяваше.  Ако знаете, какво да направя ще съм ви много благодарен.  По принцип и двете съм ги ползвал само аз само с този компютър. Би трябвало да си ги познае.
Благодаря предварително!

Константин

Това обяснява всичко!
За да ги види и двете, те трябва да са в една мрежа т.е. в един IP range.
Според мен е добре да започнеш така:
Влез в конфигурацивта на капсулата която се вижда и виж кой IP сегмент  е зададен.
След това директно по кабел се включи към другата капсула, без да използваш рутер. ако успееш да влезеш добре и виж какви са и параметрите.
Ако незнаеш как да действаш по-нататък, просто сподели тук параметрите на двете капсули с пояснение коя се вижда и коя не, ние ще ти дадем съвет какво да правиш после.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Константин

Ако имаш проблеми с намирането на капсулата след като си я свързал към компютъра тогава се опитай дя е ресетнеш. Надявам се знаеш как, след това airport utility би трябвало да я намери дори по Wifi.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

musho

Как да влезна в другата без рутер, през кабела които е в мрежата вместо в мрежата го включвам към  Мак-а ли?
Благодаря

musho

[[/Users/musho/Desktop/Screenshot 2019-07-06 at 12.55.04.pngimg] [/img]

musho

Как да кача снимка?

musho

Влязох в капсулата, която не се вижда, но виждам само какво има на твърдият диск. Не ми дава други опции :(

Константин

Имах впредввид да влезеш в капсулата използвайки Airport utility, за да видиш какъе в IP адреса на рутера.
Снимки се качват через хостинг за снимки или ако имаш облак където да ги качиш и да споделиш линк за да ги видим.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

musho

Как да го направя през AirPort Utility, след като не  я виждам?

Константин

Ти написа че влизаш в капусалата, но виждаш само диска.
Не разбирам тогава защо казваш че не я виждаш.
Обясни каквяо имаш впредвид с това?

Тояа което пишеш е начина да се включишп към капсулата която не намираш:
Как да влезна в другата без рутер, през кабела които е в мрежата вместо в мрежата го включвам към  Мак-а ли?
Благодаря
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

musho

Влиазам с мрежовият кабел: Изключвам го от мрежата и го включвам към Мак-а с кабел, през преходник.  По този начин виждам капсулата като Date . Но когато пусна AirPort Utility  виждам само другата, която си я виждам без проблем.
Извинявам се за лошото качество на обесненията ми. Не съм много в час с компютрите. :(
Благодаря Ви за отзивчивостта!

Константин

Изключи си Wifi за всеки случай, макар че мрежовият кабел е с приоритет при включване.
Ти би следвало да виждаш тази тайм капсула, освен ако тя няма проболеми.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

musho

Направих го! :)  Сега ще напиша насройките на ендната или другата НА тази която се вижда:
IP 192.168.100.2
LAN IP address: 192.168.100.2
  и сега на тази която не се вижда.:
IP: 169.254.249.87
LAN IP address: 10.0.1.1

Надявам се това да са параметрите, които имат значение :)