Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 15:24:36

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 92
Total: 92

92 гости, 0 потребители

Jony Ive leave Apple

Започната от thebrainless, 28-06-2019, 08:35:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

godo

Цитат на: Пиф - 30-06-2019, 13:39:34
Цитат на: godo - 29-06-2019, 08:18:50
.... Поизчерпа се Джони....

Трудно се изчерпва такъв генератор на идеи като него. След 20-ина години може и да поизостане, но все още му е твърде рано.
По-скоро усещането за застой идва от това, че тандемът Айв-Джобс са резпадна. А съм сигурен, че ако все още съществуваше, дизайнът на Apple продуктите щеше да е друг.

Макар, че новият Мак Про показва, че въпреки костеливото управление начело с цветенцето Кук, дизайнът на Сър Айв си го бива.

Последните години се редят хардуерни провали Mac Pro, Magic Mouse 2, Bendgate, Antennagate, Macbook Pro 2016+.., за които всички добре знаем. И по-големия проблем е, че това се дължи на чисто естетически решения и залитания, оставяйки функционалността, издръжливостта и лесното използване на заден план. Нещата които преди наистина бяха в core-а им.

И ако сложим от другата страна положителните неща - те не изглеждат много повече.

А ролята му със сигурност не трябва да е генератор на идеи (ако е била такава се радвам, че се маха). Може би си прав, че Джобс го е приземявал, а Кук го експлоатира като PR инструмент и не иска да му каже и копче (може би и не знае какво да му каже).
Mac only

Adamov

Не искам, но трябва да се съглася с godo.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

shaman

Не забравяйте, че на Ive дължим 2Д иконите ;)


Пиф

#18
Айдеееее- стана - нашите срещу вашите ....  ;D

Лепнахте на човека, всички издънки на Apple. Не че не носи своята част от вината, но малко е прекалено да се твърди, че той е отговорен за всички хардуерни проблеми. Дизайнерът (дизайн отделът) не е този с последната дума. Той решава едни проблеми, други решават други. Когато всички отдели работят в една посока, продуктът е добър, ако не - става нещо от сорта на крокодиломечка или печкохеликопптер. Но той (дизайн отделът) не е най-отгоре.

А що се касае за тандема Джобс-Айв - не мисля, че Джобс го е приземявал, а точно обратното - той му осигури трамплина да лети още по-нависоко.

Цитат на: shaman - 01-07-2019, 14:41:15
Не забравяйте, че на Ive дължим 2Д иконите ;)

;D   Тия икони доста дълго ми убиваха и на мен.

konstant

Боже боже какви тежки коментари с крайни мнениия по тема за дизайн на продукти, какъвто в България никога не сме имали!

bboyg

Ти пък върху коя област на дизайна в България имаш толкова детайлни наблюдения? Изобщо наясно ли си какви фирми за какви клиенти работят по тия геофраски ширини?

konstant

Не бях писал тук с години именно заради всякакъв род професри по дизайн! Аз ли -ами мисля върху по- голямата част от така нареченият дизайн, който в 90 %  е само на приказки!

konstant

Просветли ме моля те какви фирми за какви клиенти работят тук. И какви прототипи се правят евентуално?

bluesky

Добро Утро на Всички!

Уважаеми Колеги - мъжкото Самочувствие е Фактор номер едно - то може да се прояви в инженеринг, сваляне на мадами... и дори в дизайн.

А който го няма... го няма никъде... нито в България, нито в Бангладеж, нито в Япония или където и да е...

А Сър Джонатан Айв го има - и във нищожобритания, и в Щатите, а и където и да е... И затова е Дизайнер, и то с голяма буква. Един създал себе Си Човек.



bluesky

Моля думата "...във..." да се чете като "...в..."...

godo

Цитат на: bluesky - 06-07-2019, 10:09:45
Добро Утро на Всички!

Уважаеми Колеги - мъжкото Самочувствие е Фактор номер едно - то може да се прояви в инженеринг, сваляне на мадами... и дори в дизайн.

А който го няма... го няма никъде... нито в България, нито в Бангладеж, нито в Япония или където и да е...

А Сър Джонатан Айв го има - и във нищожобритания, и в Щатите, а и където и да е... И затова е Дизайнер, и то с голяма буква. Един създал себе Си Човек.


Сигурно и сам се е родил..без майка и баща, един вид Христос на дизайна.., но и дори той е имал майка и баща.. не като Джони:)
Mac only

bluesky

Така е. Всеки си има майка и баща, дори Христос, (ака Радомир), и дори Джонатан...

Когато обаче някой, някъде има претенции към някого, например спрямо Джонатан... чакаме и ФАКТОЛОГИЯ - статии, замервания, фотографии, примери...
С помощта на днешните технологии, (един "клик" разстояние...) е изключително лесно да мотивираш изказването си... ако можеш, естественно, ако си способен...

Иначе, паленца... джавнул... и избягал... с лопата да ги ринеш...

godo

Не си разбрал..аз претенции към Свети Сър Джони нямам.  :angel:

Мнение имам обаче, както казва баба ми - "то е като задника - всеки го има". Можеш да ни ринеш с лопатата.. :-* щом те влече.

Mac only

bluesky

Добро Утро на Колегите!

А 2D Иконите са всъщност осъвременена, по-модерна версия на Иконите, които познаваме още от Система 7... (а някои си спомнят дори и система 6...!).

За Мен, индивидуално, 2D Иконите стоят по-стилно от тези 3D, които бяха трендови в близкото Минало, "фотографическия" стил.

Това изчистване на Стила на Иконното "царство", (в посока 2D...), има и своите обективни причини. С развитие на мобилните Устройства Иконата се превърна, наложи се като Портал към Апликация, (Програма).
Доколкото станаха много, стотици хиляди, (ако не и повече...), допълнителното стилизиране се оказа необходимост за разпознаването им една от друга.

Тенденцията към допълнително опростяване все още е налице, поне известно Време.
Ще последва и неминуемо движение на Махалото в обратна посока, (или в друга посока...)... малко по-нататък.

konstant

Малко е неточно и некоректно да се коментира Джони Айв като единствен носител на дизайна на Apple, при положение , че той е един вид командир на един взвод дизайнери, инженери по хардуера, инженери по софтуера. Всичко това като екипи му подава информация и решения, като естествено крайното решение е  негово и с  по- голяма тежест. Но мисля че всеки член на тези екипи може да е имал силен момент и да е измислил нещо което виждаме или ползваме.