Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 10:59:56

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 142
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 127
Total: 128

127 гости, 1 потребител
BuSteR

Apple WWDC 2019

Започната от thebrainless, 03-06-2019, 18:08:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

thebrainless



Ще има ли ново Mac Pro или няма да има, друго не ме интересува :D

Stay hungry. Stay foolish.

bboyg

Има бе... Интересно ми е цената каква ще е...  ::)

Fifata

iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

faire

Вече си го взех :))))



Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Пиф


bluesky

Браво на Apple!

Слава Богу, Мъжкото надделя и в Силиконовата Долина!

Логичната, симбиоз между Функция и Съдържание, MacPro, микс между здравата Инженерна Логика и маскулин Дизайн финес НАДДЕЛЯ!

Изключително доволен съм, когато Apple ОТНОВО НАПИПА ВЯРНАТА ПОСОКА! БРАВО! 

Константин

Цитат на: faire - 03-06-2019, 23:47:31
Вече си го взех :))))



Sent from my iPhone using Tapatalk

Да бе да:) сега ще кажеш че е с пълна комплектация и си дал $50 000 и това 3-4 месеца преди да започне да се продава:)
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

thebrainless

Честно казано леко съм шокиран от цените, но явно се целят директно в хайенд студията с това предложение. Единственото нещото, което истински ме вбесява, е тоталната изолацията на nVidia, факт който лично ми бърка сметките и е възможно да ме накара да мина на прозорците.  Както винаги в стила на Епъл истинското произведение на изкуството всъщност е вътрешността, след като отвориш капаците. Монитора вярвам също ще бъде топ.
Stay hungry. Stay foolish.

smile_g

Заради NVIDIA един прекрасен 17''MacBook Prо17'' стои в гардероба вече 4-та година мъртъв :(
iMac 27''
MacBook Pro 17" Unibody/2.8GHz/8GB/HDD500GB/
Magic Mouse 2
iPhone SE(2020) 64GB
Time Capsule 10TB
AirPort Express

thebrainless

Какво общо има твоят лаптоп с про десктоп? Аз се изхранвам с това и ми е важно да мога да подчинявам машината си на моите нужди, а не тя мен.
Stay hungry. Stay foolish.

smile_g

Мнението Ви за nVidia
iMac 27''
MacBook Pro 17" Unibody/2.8GHz/8GB/HDD500GB/
Magic Mouse 2
iPhone SE(2020) 64GB
Time Capsule 10TB
AirPort Express

Пиф

#11
Има доста софт, който е оптимизиран за NVIDIA, софт използващ основно CUDA .....     Мен също ме нерви тази негласна война между Apple и Nvidia. Но бидейки свръхбогата фирма Apple могат да си позволят лукса да загубят потенциални клиенти загърбвайки една технология. И без това Про-то за тях не е съществено доходоносно перо, а по-скоро пиперец към другите им продукти.

godo

Но пък стойката за $1000 е много яка.

Mac only

bluesky

Добър Ден на Всички!

Относно Видео Картите и Работните Станции - добре е да се знае кой може да даде верен отговор на въпроса - какво е първо - кокошката или яйцето... магарето или каруцата... патрон или оръжието за него...?

Защото производителите на Видео Карти са уверени, че Машините - Компютри се правят заради Видео Картата или обратно... Видео Картите би трябвало да задоволяват Пазара за Компютри като техни компоненти...?

Както и да го погледнете - Работната станция, Новият MacPro говори за иновативност, за 21 век, за Качество и Лукс, отличаващи Марката, а именно това е главното.

От практична гледна точка - сега ще е необходимо, другите, достойни Мас продукти надолу по веригата да "поевтинеят" спрямо флагмана, задаващ Цените...

Идеално положение за всички привърженици на Apple. 

Пиф

#14
Така е, битката е за мястото на водещия - Apple, Intel, Nvidia.....   всеки иска едва ли не всичко да е зависимо от него и той да решава кое накъде ще се движи.

НО всеки професионалист-потребител започва избора си не от споменатите марки и производители, а от софтуера .....   другия важен играч. Професионалният софтуер си има винаги специфични хардуерни изисквания и такива за ОС.
Така че, ако наистина си вадиш хляба с това, пътят на избора е: софтуер - ОС - хардуер.
А за съжеление болшинството софтуери използващи видеоускорители са оптимизирани за CUDA (на Nvidia), по-малка част - за OpenCL (с отворен код) и на последно място - за Metal (на Apple).

Не е много ясно дали Apple ще съумеят да придумат софтуерните разработчици да си пренапишат кодовете си за тяхната технология.

Времето ще покаже.