Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 15:21:53

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 136
Total: 137

136 гости, 1 потребител
Fifata

Apple Wired Keyboard проблем

Започната от bboyg, 24-05-2019, 10:21:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bboyg

Здравейте,
Имам много странен проблем със старата си и вярна жична клавиатура (от алуминиевите). Изразява се в това че често след като компютъра (Mac Pro 2008, ако е от значение) заспи, а понякога и без да заспива, клавиатурата просто спира да работи. След като я дръпна от USB-то за 20-30 сек. до минута и после пак я вържа, тръгва. Пробвах на различни портове, навсякъде е така.
Та някакви идеи?  :)

bluesky

Добър Ден на Всички!

@bboyg

Първа стъпка би могла да бъде - изключи, ако обичаш, всички Опции, отговорни за "заспиване" на Мас-а, и следи, дали симптома с Клавиатурата продължава да се наблюдава.

Паралелно - внимателно изследвай за:

• лош контакт - Клавиатура - нейния собствен Кабел
• лош контакт - Клавиатура - Компютър

(USB щекерчета, входно-изходни гнезда, прищипван някога кабел, нарушена оплетка на кабела и пр...).

Спомни си - заливана ли е с нещо някога...?
Изпускана ли е...?
И прочее неординарни условия на работа на устройството...

Включи устройството към друг физически Порт USB.

Всички стъпки би могъл да ги правиш една след друга, (последователно във Времето), след което следиш как се държи Клавиатурата, и не две или повече стъпки едновременно... (има и други стратегии, но тази е по-лесната...).

Това за начало.

dimhab

Като за начало - това, което казва bluesky...
Но нам-вероятно ще е необходима нова клавиатура. До скоро и моята вярна клавиатура , останала още от Power MAC-а ми служеше вярно, после започнаха да отказват отдерни бутони. Отворих я, почистих я - работи без проблем отново около 1 - 1,5 години и вече тотално сдаде багажа. Имам и Магическа клавиатура/1/, но определено не ми е по вкуса, та се наложи да се снабдя с нова жична клавиатура. Така проблема се реши окончателно.
Явно с течение на временно в старите клавиатури се износват пистите и започват проблеми.... поне аз така си го обяснявам.
Успех.

bboyg

Здравейте again, и благодаря за идеите. ;D
Май наистина трябва да започна да се оглеждам за нова, а след това ще започна с експерименти за отваряне и евентуално някакъв maintenance :)

Adamov

С отварянето ще ти е много забавно. Аз съм отварял алуминиева жична с цифрите отстрани. Беше трудничко, защото вътре е лепена цялата. Има само една платна и нищо повече. Уви при мен не помогна (F1, 2, W, D, C)  не работеха.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

bboyg

Направо вече следя обявите в olx  ;D

IVooDooI

 Набивал ли си някакви УСБ устройства в самата клавиатура ?

bboyg

Здрасти.

пробвал съм, но избягвам да я ползвам за USB...

В крайна сметка взех безжична и тази ми стана "служебна" :)

Рабогата е че и при Windows PC-то на което я ползвам сега, пак прави същия номер от време на време...