Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 03:21:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 131
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 78
Total: 79

78 гости, 1 потребител
MiltonGek

Без да искам си изтрих hdd-то и сега не мога да преинсталирам !!!

Започната от StilianBashev, 19-03-2019, 15:17:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

StilianBashev

Преди няколко дена ми дойде брилянтната идея да си преинсталирам mac-а. Мисля, че е 2009 или 2010. Беше със snow leopard 10.6.8 фабрично ( взет е втора ръка ). В момента е със lion 10.7. Като влезнах в utilities от CMD+R или каквато беше там комбинацията отидох в disk utilities и цъкнах на erase на hdd-то ми. От тук започват проблемите. Като го натиснах позарежда малко и изписа ,,Couldn't Unmount Disk" Реших, че това с изчистването няма да стане и си го рестартирах. Но от тогава само влиза в MAC OSX UTILITIES. Мислех, че като цъкна на ,,reinstall MAC OS X" номера ще стане, ама не стана. Искаше да влезна в интернет мрежа. Направих го и след като избрах къде искам да го инсталирам ми искаше apple ID и парола. Дадох ги и ми изписа нещо, че не е available at the moment. Пробвах се да направя bootable usb с transmac на Yosemite (пиратско)от Windows компютъра ми, но като натисна option като го включа и избера флашката си се boot-ва в MAC OSX UTILITIES отново. От вчера вече спря и да се включва чрез wifi. Моля ви помогнете. Ден и нощ вися в reddit, но и там не ми помагат.

ggzy

Населено място и чакаш някой колега да се отзове. Отиваш с флашката при него и те така.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

StilianBashev

Цитат на: ggzy - 19-03-2019, 16:04:28
Населено място и чакаш някой колега да се отзове. Отиваш с флашката при него и те така.
От Златоград съм. Не мисля, че има някой наблизо. Често ходя на Кърджали на зъболекар. Така, че ако има някой от там ще е добре

bboyg

Или някой да ти направи флашка инсталационна и да ти я прати по Еконта на цената на флашката и съответно да си платиш куриерската услуга :)

StilianBashev

Цитат на: bboyg - 19-03-2019, 16:26:21
Или някой да ти направи флашка инсталационна и да ти я прати по Еконта на цената на флашката и съответно да си платиш куриерската услуга :)
Точно за това си мислех и аз. Ако на никой не му се занимава може поне да ме научите как става

ggzy

Урок 1: Първо правиш флашка и след това триеш диска :)
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

StilianBashev

Цитат на: ggzy - 19-03-2019, 17:23:16
Урок 1: Първо правиш флашка и след това триеш диска :)
Изглежда че вече го научих, но е малко късно  ;D ;D ;D

JmeLche

Не може да няма начин да свалиш операционна та система онлайн! Прочети малко в YouTube! Когато е изтрит основен диск,    те препраща към онлайн сваляне и се подписва точно версията инсталирана за първи път на компютъра!


Sent from my iPhone XS max Dual using Tapatalk Pro

Пиф

Коя версия искаш да сложиш - Lion?
PC-то ти с какъв Win е?
Имаш ли друга флашка, с която да опиташ? Някои флашки не стават за буутващи с OSX....

vg_vassilev

Изтегли си iso на Lion или Snow Leopard, което искаш на уиндоуския компютър и го запиши като bootable DVD, както искаш, може с Daemon tools май, но не съм го използвал от много време.

След което, изчисти NVRAM-а на лаптопа, както е описано тук:
https://support.apple.com/en-us/HT204063

Задръж бутоните поне за 20 сек, макът би трябвало да се рестартира поне 2 пъти.

И след това пробвай пак да задържиш option при стартиране, ама гледай веднага да го натиснеш след power бутона, защото няма голям прозорец.

Оттук има два варианта, според мен - или да влезеш в буут менюто и да избереш DVD-то, или да ти буутне директно то. Надявам се да съм ти помогнал!