Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 06:53:25

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 104
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 92
Total: 92

92 гости, 0 потребители

Няколко въпроси относно закупуване на MacBook Pro от САЩ

Започната от kamentk, 19-03-2019, 22:05:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

kamentk

      Здравейте,

      и преди съм питал различни въпроси във форума, имах друго потребителско име, но съм си затрил данните на акаунта, та се регистрирах отново. До сега винаги съм намирал отговор, надявам се, че и този път ще е така.

      Накратко - имам iPhone и iPad,работих няколко години на служебен iMac, нямам никакви забележки към нито една от посочените машинки, та дойде време за смяна на стария лаптоп и логично реших да си взема MacBook Pro 2018.

      Оказа се, че мой познат ще пътува следващия месец към САЩ и има възможност да ми вземе съответната машинка от там, както всички знаем цените там са значително по-ниски от тези на родните търговци. Съответно у мен възникват поредица от въпроси, на които не успявам да намеря конкретен отговор, може би са дискутирани тук във форума, но не попадам на съответните теми.


      • 1: Доколкото съм запознат напрежението в САЩ е 110V, повечето съвременни техники работят в диапазона 110-230V, но все пак да попитам ако някой има преки наблюдения дали има някакви значение това. Съответно съм наясно, че ще трябва да използвам преходник за контактите, които в САЩ не са тип "Шуко"

      • 2: Що се отнася до гаранцията - някои източници твърдят, че гаранцията на Apple продуктите е международна, някои източници твърдят, че не е. Има ли начин да се закупи устройството с гаранция, която да ми бъде призната от сервизите обслужващи Apple в България при нужда? Бих доплатил, ако се налага и има възможност за международна гаранция която да е валидна в България или поне някъде в Европа, въпросът ми е дали такава услуга се предлага и ако да от всеки оторизиран представител на Apple ли може да се предостави или задължително устройството трябва да се закупи от официален магазин на Apple

      • 3: На сайта на Apple са посочени за продажба два модела 15 инчови устройства - с 256GB SSD и с 16GB RAM памет и съответно 512GB SSD. В сайта на novmac, а и в различни други интернет сайтове виждам възможност за закупуване на устройство с 32GB RAM памет и съответно възможности и за по-голям SSD диск. Щом се продават такива модификации то явно, че се произвеждат, но защо не се предлагат от производителя? Или могат да бъдат специално поръчани от Apple? Ако да, то имате ли идея какви са сроковете за доставка?

      • 4: Ако си закупя MacBook с 16GB RAM възможно ли е добавянето на допълнителни 16GB ако реша, че настоящите са ми малко? Това видях, че го правят на част от служебните iMac-ове, но колегите от техническия отдел коментираха, че за по-новите това не би било възможно. Зависело от модификацията от коя година е. Но тогава ставаше въпрос за iMac, не съм запознат как стоят нещата с macBook-овете. Вече не съм служител на въпросната компания, та няма как да попитам колегите с които тогава коментирах. за 2018 macbook как стоат нещата?

      • 5: Ако се спра на "базовия" модел възможно ли е да го поръчам и евентуално заплатя от България с доставка до определен адрес посочен от моя човек? Идеята ми е да го улесня максимално, тъй като така или иначе ми прави достатъчно голяма услуга и ми е неудобно да го разкарвам до физически обект.

      • 6: Има ли нещо друго което трябва да знам, но не съм описал тук, ако някой е минал по моя път, ще се радвам да сподели.

      Всякакви други коментари които смятате, че биха ми били от полза са добре дошли :)

Благодаря предварително на всички които ще изкажат мнение и се извинявам за голямото количество въпроси. Просто материята ми е доста неясна.[/list][/list]

jell0

Захранването, както при всички лаптопове е универсално и ще работи на 220V.

Гаранцията е международна.

Ако отидеш на Apple.com, ще видиш, че има възможност да се поръча  и повече памет, и с по-голям SSD. 4TB SSD е само $3000 отгоре :)

След като се поръча, няма как да увеличиш паметта и SDD - чиповете са директно запоени да платката.

Твоят приятел няма хужда да се разкарва до магазин - в САЩ също може да се пазарува онлайн.


kamentk

Супер, благодаря много за информацията :)

Намерих я опцията за модификация, мислех си, че select бутона директно добавя в количката.

А дали ги поддържат тези модификации в наличност или се чака известно време? Питам, за да знам, да организирам поръчката от рано, ако се налага изчакване?

jell0


При мен два макбука, купени през две години, пристигнаха директно от Китай. Става доста бързо. Явно ги доставят по въздуха.

Константин

Вече писах по подобна тема, но се захуби някъде из всичките секции.
Мога да ти предложа да използваш следният линк:
https://www.beneplace.com/home.jsp?Client_UserId=51568342

той ще ти даде малко остъпка (около 8-9%), което се равнява на сумата като купуваш онлайн. Пак си е нещичко.
Можеш да дадеш линка на приятеля ти да порыча или ти самият да поръчаш по този начин.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.