Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 14:24:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 134
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 111
Total: 111

111 гости, 0 потребители

Антивирусна програма

Започната от musho, 17-02-2019, 11:01:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

musho

Здравейте, искам да ви попитам използвате ли антивирусна програма, има ли нужда от нея при Apple и коя е най-добра за OS на Apple.
Благодаря предварително!

ggzy

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

AnotherBoy

Не, само adblock (uBlock Origin) за браузъра и това е.
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

bboyg

ESET Cyber Security :)

На моменти ми се налага да пробвам кракната програми преди да си ги купя, и не смея без антивирусна.

jell0

Цитат на: ggzy - 17-02-2019, 20:26:26
Не.

Не е така. Има толкова възможни варианти за проблеми със сигурността, така че добра анти-вирусна програма е необходима. Най-добра няма - 100% защита и сигурност не съществува.

Използвал съм няколко през последните години - безплатни и платени. В момента имам Sophos Home Premium. Управлява се "облачно" и покрива 3 мака и 2 уиндоус вкъщи. Освен това имам приличен рутър Meraki, мойто също идва с разните му защити, анти-malware, IPS и т.н.  И двете системи рапортуват от време на време разни гадости и то от легитимни уебсайтове.




IRON MAN

Добре,ами ако масово си използвам кракнат софт?
Нов съм в МакОС и още не съм си отсял програмите които наистина са ми нужни и нон стоп опитвам различни безплатни или кракнати?
Аз ползвам един скенер Bitdefender и Malwarebytes.
Изпробвах три антивирусни но комп. ставаше много шумен бръмваше като хеликоптер а с едната иконите на Jpeg  фаиловете не се виждаха.
Сигурноста не е шега работа...

HQ

а пък антивирусната е пародия на сигурност

IRON MAN

Е добре ти какво ползваш или просто така,само да си кажеш?
Колкото и да ви е смешно вируси(зловреден софт) има,и на мак и на линукс.Може да са много малко,но има.Повтарям аз ползвам кракнат софт и трия и слагам непрекъснато нови неща и се ровя във всякакви места ,така че вероятността да изгърмя е голяма.
За някой добросъвестен user вероятно е напълно без мислена.

bboyg

Ами сложи си още една OS на отделен диск/дял и там си прави експериментите щом не искаш да ти базика важните неща... И накрая като си харесаш нещо, плащаш и готово.

jell0

Цитат на: IRON MAN - 27-03-2019, 19:46:17
Добре,ами ако масово си използвам кракнат софт?

В такива случаи всякакви разговори за сигурност са безсмислени.

Пиф

#10
Няма как умишлено да даваш админски права на софт, който представа нямаш какво прави с компа ти, и от друга страна да очакваш друг софт да контролира кое е зловредно за теб и кое не е.