AnotherBoy

Здравейте, въпрос който не ми дава мира, как да използвам слушалките от iPhone 7 - EarPods with Lightning Connector на Mac/PC/android? В комплекта на iPhone има Lightning Connector to 3.5 jack за да могат обикновени слушалки да се ползват на iPhone, но как да ползвам епълските Lightning слушалки на макбука ми?

MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012)
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)
back to top

bboyg

До колкото знам няма обратен преходник. И аз търсих за да си ползвам слушалките със служебния шит PC, но греда...  Huh?
back to top

ivan.nedyalkov

Трудна работа. Трябва този преходник да може да преобразува от аналогов сигнал в цифров. Като се замисля и ток ще му трябва. Това е нещо като да имаш стар телевизор и да искаш да му пуснеш сигнал през HDMI кабел. Трябва ти преубразовател от цифров сигнал в аналогов. Сигурно някой ще продава но ще е голяма грозотия. Представям си го като една кутия от която стърчът два кабела единия го фкарваш в USB да му подадеш ток, другия в слушалките и от другата страна слагаш епълските слушалки. Като го видиш и няма да си го купиш  Grin Grin Grin

iPhone Xr Black 64GB
Apple Watch Stainless Steel 38 mm (1st Gen)
MacBook Pro 13 Mid 2012 8GB RAM 256GB SSD
Apple TV 2th Generation
AirPort Time Capsule 2TB 802.11ac
back to top

AnotherBoy

Ха-ха-ха чудесно го описа  Grin Grin Grin
Гледам аз за следният вариант и пак се чудя дали ще го бъде:
слушалки с Lightning <-> конвертор Lightning който е female от двете страни (примерно https://www.aliexpress.com/item/1Pcs-Pencil-Lightning-Cable-Charging-Female-To-Female-Converter-charger-Adapter-For-Apple-Pencil-iPad-Pro/32923259797.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.44732e0eWy1c1H) <-> после оригиналният кабел в комплекта Lightning to 3.5 jack <-> jack 3.5 to 3.5  Roll Eyes Grin Grin Grin

Mac mini (Late 2012)
back to top

ivan.nedyalkov

Не си давай парите няма да работи няма кой да преубразува сигнала. Проблема е че от цифров лесно може да стане аналагов ( Какъвто е и донгъла на Епъл. Телефона ти подава цифров а слушалките чакат аналогов ). Но компютъра ти подава аналогов а слушалките чакат цифров което е на обратно. Ако беше лесно Епъл до сега да бяха спамили с нови донгъли и без това обичат кабелчетата Smiley

iPhone Xr Black 64GB
Apple Watch Stainless Steel 38 mm (1st Gen)
MacBook Pro 13 Mid 2012 8GB RAM 256GB SSD
Apple TV 2th Generation
AirPort Time Capsule 2TB 802.11ac
back to top

AnotherBoy

Благодаря, няма да се занимавам повече с това Wink

Mac mini (Late 2012)
back to top

shaman

Ха-ха-ха чудесно го описа  Grin Grin Grin
Гледам аз за следният вариант и пак се чудя дали ще го бъде:
слушалки с Lightning <-> конвертор Lightning който е female от двете страни (примерно https://www.aliexpress.com/item/1Pcs-Pencil-Lightning-Cable-Charging-Female-To-Female-Converter-charger-Adapter-For-Apple-Pencil-iPad-Pro/32923259797.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.44732e0eWy1c1H) <-> после оригиналният кабел в комплекта Lightning to 3.5 jack <-> jack 3.5 to 3.5  Roll Eyes Grin Grin Grin

Хехе.. Днес се опитах да пробвам това, че ми стана интересно...

Оказа се, че както обикновено  Apple  са си гадове и са направили lightning-а на писалката маалко по-дълъг, така, че друго нищо не може да се включи Wink
т.е. този преходник от едната страна може да вкараш lightning кабел, но от другата гнездото е направено малко по-дълбоко и кабела не работи.. Единственото, което може да се включи от другата страна е apple pencil 1 !

back to top
« назад напред » Страници: [1] | Нагоре
0 Членове и 1 гост преглежда(т) тази тема.

Отиди на: