Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

16-04-2024, 22:56:09

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: RaymondRic
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 104
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 80
Total: 80

80 гости, 0 потребители

впечатления от 10.11

Започната от HQ, 05-02-2019, 09:05:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ

Здравейте!
Искам да споделя премеждията си с 10.11 ел капитан. Мака ми е macbook pro mid-2007 и на теория това е последната ос която може да му се сложи. По принцип най-дълго ползвах 10.9 и очаквах поне минимално подобрение при скоростта/температурите но получих само грозни икони и док.
Освен това, най-големия проблем беше бууткамп уиндоуса. Още преди години ме дразнеше скърцането на сд устройството при включване и събуждане и го махнах. Уиндоус си инсталирах като ресторнах имидж на 7 с winclone върху партишън след което го добавях в vmware fusion и оттам нататък можех да си го преинсталирам,да буутвам, дори да инсталирам линукс без проблем и когато реша си го буутвам нейтив без проблеми.
Да обаче капитана неще и неще, същата операция която вече съм правил хиляда пъти, до момента в който реша да я буутна нейтив - партишъна не излиза в списъка при стартиране. Имах и рекавъри дял който изненадващо изчезна и не се появи повече. След няколко десетки инсталации от ХР до 10 реших да си заделя един дял, да си инсталирам 10.8 и да пробвам за последно. Чудо видиш ли, рекавъри партишън, уиндоус и два мак ос-а! Освен че последната котка е видимо по-бърза, не грее толкова и всичко е ок както си го познавам плюс хубавия док и иконите.
Та, ще проверя дали най-нужните ми програми вървят още на 10.8 и ще мина обратно на него като основна ос и следващото ще е да си направя и дял с оригиналния ми 10.4 за когато бързината е решаваща.

HQ

пък и не на последно място - новия диск утилити е с по-малко функции и интуитивен интерфейс отколкото disk management на уиндоус 95

bluesky

Добър Вечер на Всички!

Абсолютно съгласен, че всяка Mac Платформа има своята оптимална конфигурация отткъм Хардуер и Софтуер, която трябва да се търси, и напипа... когато желаем да използваме от ресурсите на конкретна машина максимума.

Това се постига, обикновенно, или на базата на собствен опит, или е нужно да се потърси консултация от вече минали по този път.
Идеалният вариант, откъм оптимизация, Е винаги да се избира и Хардуер, и Софтуер, който доказано се намира в горният "възел" на определена технология, оптимизирана от разработчиците, (преди да са въвели следващато, ново, но не още достатъчно проверено и изчистено от грешки, "ново" технологично стъпало).

В такъв смисъл има няколко конкретни Mac Машини, (стационарни Станции, както и няколко лаптоп-а), на които съответстват няколко върхови, изчистени максимално от "бъг"-ове Операционни Системи.

Предпочитайте ВИНАГИ тях, и сте на прав път.