Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 11:30:58

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 142
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 129
Total: 129

129 гости, 0 потребители

преместване на Airport time capsule на друг оператор

Започната от Mistral01, 25-01-2019, 19:18:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Mistral01

Здравейте,предстои ми да сменям жилището и в новото жилище е окабелено от друг мобилен оператор.

Та въпроса ми е- трябва ли да се правят допълнителни настройки на Airport-а  за да мога да гоползвам като рутер на новата мрежа или ще са се запаметили сегашните?

Към моомента съм на Близу а в новото жилище ще съм на Виваком.

jell0

Ако и на двете места IP адресът е динамичен (с DHCP), не би трябвалоi да променяш нищо. АКо имаш статичен IP или разни по-засукани мрежови услуги, трудно ще може да се каже с две думи.

Пиф

Предполагам говориш за кабелен интернет. Ако е така, оператора би трябвало да си поставя негов си рутер на входа в жилището, а Airport-а да се явява втори. Ако и това е така, зависи как е конфигуриран Airport-а - но най-вероятно получава автоматично IP, в такъв случай закачаш Airport-а с кабела към техния рутер и всичко тръгва без допълнителни настройки. Но има ли отговор НЕ, на някои от АКО-тата - ще трябва да се настройва.

Mistral01

Да за кабелен интернет става въпрос, но на друг оператор.

jell0

Цитат на: Mistral01 - 25-01-2019, 19:48:55
Да за кабелен интернет става въпрос, но на друг оператор.

Сега видях, че новото място е с Виваком. Те имат вариант с оптика и DSL. Ако не се лъжа, DSL е с PPPoE, тоест ще трябва допълнително конфигуриране. За варианта с оптика не знам какво използват. Апартаментът на майка ми е с кабел от Близу и там PPPoE няма.

Mistral01

В новото жилище Вивакома е с оптика.
Благодаря на всички за отговорите:)

Mistral01

Преди малко ми включиха нета като оставиха техен Виваком ски рутер.
Вързах капсулата към него но проблема е ,че не я виждам на лаптопа и не мога да и направя настройките.
Индикатора на капсулата мига в жълта светлина.

Пиф

Щом не я виждаш, най-вероятно си закачил устройството си на различна мрежа, може би Вивакомската. Трябва да го разкачиш от там и тогава да потърсиш мрежата на капсулата. Закачаш се към нея и правиш настройките.

jell0

Цитат на: Пиф - 27-02-2019, 11:07:39
Щом не я виждаш, най-вероятно си закачил устройството си на различна мрежа, може би Вивакомската. Трябва да го разкачиш от там и тогава да потърсиш мрежата на капсулата. Закачаш се към нея и правиш настройките.

Тук ще трябва малко да гадаем. Това ли е схемата?

Интернет ---виваконски рутър----time capsule

Къде и как закачаш компютъра - към кой рутър? с жица? wifi?
мрежов адрес и маска на LAN порта на вивакомския рутър? Настроен ли е да дава DHCP адреси? Time Capsule настроен ли е да приема DHCP адрес през WAN порта?


Mistral01

Грешката е моя:)Бях се закачил за вивакомската мрежа.
Достъпих капсулата и мисля,че се оправих:)

" Настроен ли е да дава DHCP адреси? Time Capsule настроен ли е да приема DHCP адрес през WAN порта?"

Тези настройки не са ми ясни и ще трябва някой да ми ги обясни за какво служат или да почета малко повече:)

jell0

#10
Цитат на: Mistral01

Достъпих капсулата и мисля,че се оправих:)


Това е най-важното  :)

Извинявам се за техническия жаргон. Понякога забравям, че хората не са длъжни да знает всички тия дивотии.