Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 08:46:59

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 104
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 2
Guests: 92
Total: 94

92 гости, 2 потребители
Bo., XoXo

Ъпгрейд на MAC OS X version 10.6.8 до по-нова???

Започната от kita, 06-01-2019, 15:25:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

zlia

Хич не съм убеден,че трябва и процесори да се сменят. По мое наблюдение на bluesky постовете винаги са му объркващи :-)
Аз тук четох основнио и няма такива условия
А иначе до колкото разбрах ati 7950, би била по-добър вариант от 5770. И двете биха могли да се флашнат до мак съвместими. Най- важното(до колкото аз разбрах) е да се вземе карта с достатъчно голям флашром, за да се запише на него мак съвместимия.

Sent from my iPhone using Tapatalk

dimhab

Привет,
самите процесори не е задължително да се сменят. Но е желателно.
цените.... 2,66 MHz Xeon X5355 - работеща двойка вървят от 45-70 лв.
               3,00 MHz Xeon X5365 - работеща двойка в момента няма в ОЛХ или Базара, но преди около половин година си взех за 100 лв. от ОЛХ.
Разликата в производителността... лично аз не съм забелязал /имам макове и с двата вида четириядрени процесори/.
относно видеокартата - всяка HD5770 ще работи на мака - просто видеокарта с РС версията на фирмуеър няма да визуализира логото на APPLE докато стартира операционната система. Няма да ти бъде достъпно и сестемното старт меню - за възстановяване на системата ...  и др. опции.
Това е.
Лек ден!

kita

От това което прочетох в "ТУК" и аз мога да проумея, че само със смяна на картата ще се стигне до El Kapitano но не и по-нататък - MacOS 10.12 Sierra и 10.13 High Sierra... е, това мисля, че ме устройва! Просто трябва да се хванем с някой който може и да го направим. Естествено рисковете ще си поема аз.

zlia

Цитат на: dimhab - 17-01-2019, 10:53:40
Привет,
самите процесори не е задължително да се сменят. Но е желателно.
цените.... 2,66 MHz Xeon X5355 - работеща двойка вървят от 45-70 лв.
               3,00 MHz Xeon X5365 - работеща двойка в момента няма в ОЛХ или Базара, но преди около половин година си взех за 100 лв. от ОЛХ.
Разликата в производителността... лично аз не съм забелязал /имам макове и с двата вида четириядрени процесори/.
относно видеокартата - всяка HD5770 ще работи на мака - просто видеокарта с РС версията на фирмуеър няма да визуализира логото на APPLE докато стартира операционната система. Няма да ти бъде достъпно и сестемното старт меню - за възстановяване на системата ...  и др. опции.
Това е.
Лек ден!

Мда и аз така разбрах за картите, че си работят без буут екрана, но понеже нямам подобен хардуер и не бях сигурен.

zlia

Цитат на: kita - 17-01-2019, 11:09:52
От това което прочетох в "ТУК" и аз мога да проумея, че само със смяна на картата ще се стигне до El Kapitano но не и по-нататък - MacOS 10.12 Sierra и 10.13 High Sierra... е, това мисля, че ме устройва! Просто трябва да се хванем с някой който може и да го направим. Естествено рисковете ще си поема аз.
Да може да минеш и с карта, която не показва буут екрана с ябълката, но ако ти се наложи да стартираш в рекавъри ще се видиш в чудо. Но щом си настроен да рискуваш ок. Всичко останало за ъпгрейд е препоръчително. За мен най-голяма разлика в производителността ще си окаже смяна на харда със ссд.

kita

Не, ще си взема маковска карта, не обичам сложнотиите, които обикновенно ти се струпват когато имаш най-много работа за вършене. Също така и SSD.

bluesky

Добър Ден на Всички!

Едно незначително пояснение, цитирам:

"...Евентуалните Ти пътища, за UpGrade на тази Машина, са:

• Смяна на Процесори, с 3 GHz-цови, т.е. става MacPro 2,1
• UpGrade на EFI
• UpGrade на OS
• UpGrade на Video Card
• UpGrade на SSD
...
..."

Тук КЛЮЧОВА дума е "...Евентуалните Ти пътища, за UpGrade...", повтарям - "...Евентуалните...".

Въобще, в технически текст, всяка дума има точно определена тежест, и затова е редно грамотно и внимателно да се чете...
От друга страна, вероятно недоразбралия Колега има своите основания, което е добър знак за Мен, да се опитвам да се изразявам още по-ясно, ако съм в състояние...

Евентуална смяна на Процесори е естественно САМО евентуална... (то всъщност, и целият Живот е една евентуалност... ха, ха, хааа...)...
И естественно, доста желателна, когато искате да повишите общата Мощност на Машината., т.е. Вашата собственна производителност за единица време.

Доказано тези, 3GHz-ви процесори, (точният модел е отбелязан от Наш Колега) правят MacPro 1,1 доста по-пъргав, като тези допълнителни %-ти реално се натрупват с всеки изминат ден.
Не е все едно дали по един Проект работите 4 Седмици, или например - 5 Седмици. В края на годината ще се окаже, че имате ЕКСТРА ЦЯЛ МЕСЕЦ!

Дори факта, че ТОЧНО ТЕЗИ ПРОЦЕСОРИ в момента са дефицит само доказва, колко са търсени и каква екстра Стойност добавят на платформата MacPro 1,1. 

kita

Аз поне го разбрах от първия път, дори преосмислих много неща по темата...