Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 20:53:43

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 58
Total: 58

58 гости, 0 потребители

iPhone 7 Home button проблем

Започната от PaLMaL, 02-01-2019, 17:43:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

PaLMaL

Здравейте , имам 7-ца от която съм много доволен , но до тази сутрин.
Снощи се наложи да го измия под чешмата , леко разбира се (всичко точно , нали е водоустойчив..) и в последствие го изсуших хубаво и го оставих до радиатора да изсъхва още. Не го правя за първи път това нещо. Нямах никакви проблеми , но тази сутрин хоум бутона спря да клика , работи но не издава характерния хаптикс , или по-точно едвам едвам се усеща..минимално.

Та въпроса ми е след като работи не следва ли да е софтуерен проблем ? Тъкмо му изтече гаранцията , бихте ли ме посъветвали за оторизиран сервиз където мога да го занеса , за Пловдив става дума.
Благодаря.  :)

Fifata

Честито. Оставаш без хоум бутон!
Къде ги четете тия глупости, че телефоните са водоустойчиви? Пише влаго и прахо устойчиви, а не че можеш да го миеш и да се къпеш с него.

Имаш два избора, или да си платиш сигурно около 500-600лв в оторизиран сервиз да ти го сменят с рефърбишед бройка или да си купиш направо нов телефон.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

PaLMaL

Е как пък да не е водоустойчив , пише го навсякъде...
А и както казвам си работи и приема идеално , просто го няма характерното кликане.

Fifata

Къде го пише? Пише че е устойчив на водни капки. А не на миене, къпане и т.н.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Пиф

Характеристиката за устойчивост на прах и вода се дава с показателя IPxx, при iPhone 7 е IP67. На много места е обяснено какво означават точно тези цифри (6 и 7). С термина "водоустойчив" се заиграват най-вече търговците. В характеристиките си пише - IP67, т.е. телефона издържа определени изпитания, но в лабораторна среда и при сторого фиксирани условия. Това в никакъв случай не ознамава къпане с телефона, миене под силна водна струя ....

PaLMaL

А това , се самият бутон работи , но кликането го няма , може ли да е свързано със въпросния хаптикс модул?
Питам за да знам накъде да се насоча.

ggzy

"Водоустойчив" iPhone 7, с пострадала вибрация:








Sent from my iPhone using Tapatalk
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

PaLMaL

Смяна на модула или ?

Fifata

И да сменяваш и да не сменяваш съм 99% сигурен че няма да има ефект.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

ggzy

Вече е възможна смяна, но без Touch ID, само като физически бутон. Иначе само ако подлежи на ремонт стария.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

PaLMaL

Само да вмъкна , че вибрацията също не работи , не ми се беше наложило да я ползвам. Това ме довежда до мисълта за този Taptic engine.

faire

Тия 7ци явно са много проблемни от гледна точка на водоустойчивост. Струва ми се, че проблем може да се прояви след като са минали 1-2 години, през което време уплътнението може да се е изстънило и някъде да се е появил процеп, през който водата да навлиза.
На мой познат телефона му беше 5 Мин в сладководна вода (не за гъзария, а търсеше под вода едни очила с помощта на фенера на телефона) и после изпитваше същите симптоми - неработещ хоум бутон и липса на вибрация, както и замъглена камера и черта през дисплея. Занесе го в голям сервиз в центъра на София до Славейков. Подсушиха му го, бутонът и вибрацията работят, камерата е ок. На дисплея се беше увеличила чертата, но казаха че с времето може да се махне. Не знам дали се е оправило, беше лятото.

Въпросът е, че всички сме гледали десетки ревюта на нови айфони, в които им правят стрес тестове под вода и всичко е наред. Всички сме чели и новини за намерени телефони в реки, стояли там дни наред и после работещи и тн и тн.

Аз съм с Хс макс, който казват, че има по-добра защита от предишните, но все пак избягвам да има допир с вода. Само веднъж съм го мил под чешмата и само единия спийкър пращвшв известно време, но това е нормално.
Иначе при всекидневна употреба в дъжд и други подобни условия е ок.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

PaLMaL

Днес ми дойде поръчания "таптик" , оригинален. Сложих го и никаква разлика. Поразгледах с една лупичка буксата в която се включва и установих , че е леко клеясала, позачистих я колкото можех много внимателно , но нищо.
Интересното е , че примерно - изключвам буксата и я включвам на ново , има вибрация но само еднократна , тоест когато ми звъни извибрирва и не продължава.Рестартирам телефона и тогава пък изчезва нацяло. Вадя буксата и я вкючвам пак - цикъла се повтаря.

Така или иначе ще се носи при специализирани хора , но идеята ми е , да търся ли и тази платка на която е буксата за зареждане ( в нея се включва таптика) ?

dkmi


X: https://www.youtube.com/watch?v=kXm9EffHbgY&t=101s
7 plus: https://youtu.be/N25HZVMdSiE

Издържат доста :)
Със 7+ съм снимал под вода; както и с X и с XS.


А ето как се оправя айпад бъгнат: https://youtu.be/RvKtpix2u8w

angelvn

@faire кажете му моля ви се на вашия приятел, че светлината преминава и през водата, няма нужда да топи телефона вътре...освен ако не си натопи главата, ама щом си е загубил очилата ако диоптъра е голям....да свети и да топи, пак няма да си помогне.
UI designer and developer