Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 15:49:00

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 128
Total: 129

128 гости, 1 потребител
XoXo

HD 7950 на Mac Pro - Не Boot-ва

Започната от bboyg, 05-12-2018, 00:51:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

bboyg

Здравейте,

взех една голяма видео карта, с идеята да дам малко тласък на render времето на верния ми Mac Pro 3.1, но не иска и не иска да запали.

Инсталиран "нелегален" OS X High Sierra, тъй като официално поддържа до El Capitan.

OS-ма е на SSD, като имам още 2 HDD, като на единия има някакви остатъци от Yosemiti Recovery.

Проблема е следния - при стартиране на компютъра, увисва на сив екран и зарежда само и единствено Yosemiti Recovery.

Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?

P.S. - смятам да префлашна картата с EFI BIOS, но по принцип и така би трябвало да работи, само без Boot Screen.

Пиф

хмммм ...  странна работа, да не би в използваната версия да са резнати някои драйвери? Сложен е предварително излекуван ОС (така свален) или ти го почваш при инсталацията ?

bboyg

Имам малко развитие по въпроса...

Инсталирах Yosemite и картата работи. Разпознава я като 7ххх, не като 7950, но работи.
Предполагам е и хардуерно ускорена, тъй като си пускам Tomb Raider Underworld (защото друга игра за Mac нямам :) ) и си върви на максимални настройки.

Това което намерих в нета като инфо, но не съм намерил потвърждаваща информация, е че Apple са "бъзикнали" AMD драйверите в High Sierra и Mojave (за Sierra не знам) така, че ако процесора е Penryn или по-стар, драйвера не работи. Това се отнася за съвременните карти - дъртата ми HD 2400 XT, която си върви с компютъра си бачка.

Тоест ако си със стара машина и си с пачната система (щото това няма как да го ограничат, или поне не им се занимава) ще си ползваш дъртата и бавна карта, или ще си купиш направо нов Mac - типично за Apple.

Пиф

Мръснишки врътки.

Имаш ли опит с флашването? Скоро на моя Про 5.1 му сложих GTX 780, върви отлично на Mojave, но буут екрана го няма. Та, мислех да се пробвам да я флашна .....

bboyg

Всъщност снощи точно това направих. Картата е с 2 VBIOS-а, точно за да може да се флашва. Има си и офицален tool за целта и след стъпките на netkas тук: http://forum.netkas.org/index.php/topic,5619.0.html вече картата се разпознава като Mac Edition-а на същата такава.
Boot Screen, 7950 в About This Mac, но High Sierra не зарежда. Максимум El Capitan (не съм пробвал със Sierra).