Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 08:50:31

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 142
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 122
Total: 122

122 гости, 0 потребители

Прехвърляне на файлове на хард диск

Започната от cyberchoice, 15-11-2018, 00:48:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

cyberchoice

Привет на всички, запитването ми е следното. Имам от две години МакБук, и все искам да си използвам външния хард, но като го включа към лаптопа единственото, което ми позволява да правя е да чета файловете и евентуално да ги прехвърлям на лаптопа ми като ги копирам. Не ми позволява никакви други функции , като качване на файлове в харда от лаптопта или триене на стари такива. Външният ми хард е на SEAGATE. Ще се радвам, ако някой помогне да прехвърля малко файлове на този хард, че лаптопа ми вече доста се задръсти :) Благодаря предварително!

ggzy

Външния ти диск е на NTFS форматиран и за това macOS може само да чете. Имаш два варианта - инсталираш програма за съвместимост с NTFS ( например TuxeraNTFS), или триеш и форматираш външния диск с macOS съвместима файлова система.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

cyberchoice

От къде мога да сваля тази програма, тъй като не я намирам в AppStore?

ggzy

Тук във форума има една тема, където един юзър е събрал едни програми и ги е шернал с едни хора  ;D
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

ggzy

Просто виж едни 5 теми по-надолу  ::)
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Константин

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

dreben

Не те съветвам да инсталираш подобни програми. Рано, или късно мазалото става.... и тогава преинсталация на Мак и вероятно загуба на данни от външния. Моят съвет е - копирай си информацията на друго място, изтрий - форматирай диска/имам предвид външния usbhdd/, като ExFAT и върни данните обратно. Вече можеш да четеш и пишеш както под МАК, така и под Уиндоус, без притеснения от мазало.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Константин

Dreben,
Имал ли си проблеми с Tuxera досега?
Аз лично нямам такова мнение, ползвам я вече 6-та година, лицензионна версия ми е. Налага ми се рядко да ползвам NTFS, но все пак програмата я имам на маковате ми и никога не ми е създавала проблеми.
ExFat е по-универална, но ако искаш да използваш Spotlight, той не работи с ExFat дискове.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

cyberchoice

Благодаря за помощта. Форматирах външния хард и вече всичко е наред. Само че имам друг проблем в момента, ако може някой отново да съпортне. Искам да си прехвърля снимките от Айфона на хард диска. Имам близо 16 000 снимки , като паметта на телефона е 256 , както и на Макбука. Обаче не мога да разбера едно. Понеже снимките ги виждам и в галерията ми на лаптопа без да съм ги прехвърлял ... и сякаш се оказва, че имам 256 гигабайта на лаптопа и 256 на телефона ама имам едни и същи снимки , които са приблизително 56 гигабайта , които заемат място и на лаптопа и на телеофна.. не е ли малко безмислено това? Страното беше , че в галерията на лаптопа не бяха всички снимки от телефона ми , а доста по-малко като обаче имаше някакви супер малоумни, които съм триел от телефона си във времето. Изобщо някаква пълна каша. Като опитах да импортна всички снимки на ново в лаптопа от телефона те се дублираха и сега станаха 28 000 снимки на лаптопа :D тотална манджа :( Та , има ли вариант да изтрия всички тези снимки от лаптопта. Да си синхронизирам после телефона с лаптопа като прехвърля всички снимки от телефона на лаптопта и после във външния хард и освободя малко място и в телефона и в лаптопта :D

Константин

А нужна ли ти е тази синхронизация през iTunes?
Изтегли си imazing, това е мениджър за айфона, с него си тегли каквото поискаш от телефона, качвай си музика, филми, прави си плейлисти.
За филмите ако са ти различен формат използвай Waltr, а за теглене на видео от разни сървиси, използвай Softorino Youtube Converter, дирекно ти ги мята в телефона дори по Wifi.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

dreben

Здравей,
Всички тези снимки се виждат на твоите устроиства, поради причината че идват директно от Icloud - твоя Aplle ID. Такива са ти настройките. Влез в облака и щом искаш ги изтрий от там, но по-вече няма да ги имаш. Мисли преди да правиш каквото и да е! Нещо не ми е ясно, какво разбираш под памет - дисково пространство, или RAM? Някакси не мога да приема че лаптопа ти е 256 гига и на телефона пак толкова. Малко съм объркан.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

cyberchoice

#11
По принцип телефонът ми има памет 256 гигабайта и лаптопът ми също е с памет 256 гигабайта. Аз съм изключил опцията за автоматично ъплоудване на снимките ми на айклауд, понеже телефона ми е с доста памет и не ми се налага. Това, което ме дразни е , че тези 16 000 снимки от телефона ми заемат някакво пространсто в телефона, което за мен е окей, но същите снимки ми излизат във фотос на лаптопа ми и там също ми заемат място , но вече е малко проблемно, тъй като на лаптопа качвам сериали , филми и програми и мястото ми е по-ценно. И малко ме учудва как така едни и същи снимки , които аз не искам да имам на лаптопа заемат място хем на телефона ми , хем на лаптопа ми. И то даже има разминаване в самите кадри, понеже като отворих лаптопа видях снимки, които аз съм трил от много отдавна, а от друга страна не всички снимки от телефона ми са на лаптопа. При което днес исках да кача всички снимки от телефона на лаптопта и от лаптопа на хард диска и като дадох да импортне всички снимки от телефона на лаптопа то взе че някак си накрая ми излизат сега всяка снимка по два пъти в галерията на лаптопа :D уж да спестя място , то съвсем го затлачих. И сега се мъча да ги кача на външния хард , ама нещо голяма мъка. И като ги трия от лаптопа , трият ли се съшо от телефона ? Пффф... много сложно. Аз съм бил винаги с Айфон още от 3G модела им насам , но с Макбук съм от 2 години и нещо ме затрудняват тия сложни схеми :))

dreben

Мисля че, колегата по-горе е дал доволно количество информация.
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

kracode

Да,точно тези приложения ги използвам отдавна за директно теглене и прехвърляне към телефона.Само Softorino Youtube Converter 2 прави проблеми като излезе нова версия на софта и трябва да се преинсталира за 1 мин:)

Константин

Sofotino youtube converter не я обновявай, а проверявай в облака за новата версия, тя е кракната но не е регистрирана в сайта им и няма да работи след обновяване!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.