Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 00:34:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 101
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 110
Total: 110

110 гости, 0 потребители

Труден избор - Macbook Air 2018 или Macbook Pro

Започната от houslex, 11-11-2018, 19:43:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

houslex

Здравейте, фенове.

Имам нужда от малко съвет. Приятелката ми иска да си купува лаптоп и се нуждаем от съвет.

Колебаем се между Macbook Air 2018 13.3'' или Macbook Pro 2017 13.3''.

Запознахме се с предимствата на единия спрямо другия -
батерия в полза на Air
дисплей в полза на Pro
CPU и GPU в полза на Pro

но все пак целта ни е да купум лаптоп който да се ползва следващите 5+ години.

Какво бихте препоръчали?

Целите за които към момента ще се ползва са основно браузинг и офис работа.

Блалгодаря ви!

ggzy

Дисплей в полза на PRO? Защо?
А теглото и преносимоста?
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

faire

Правилен избор в случая няма. По-евтиният вариант. Иначе - Еър.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

houslex

Цитат на: ggzy - 11-11-2018, 20:27:21
Дисплей в полза на PRO? Защо?
А теглото и преносимоста?

Pro-то е с по-голяма brightness (500). Air-a e с 300 и когато си навън в слънчево време може да не стига.

houslex

Цитат на: faire - 11-11-2018, 20:29:12
Правилен избор в случая няма. По-евтиният вариант. Иначе - Еър.


Sent from my iPhone using Tapatalk

;( Air-a e по-евтин. Иначе, може би пропуснах че тя обича да има 20+ отворени таба в браузъра. Ако почне да лагва, ще се изям.

faire

Стига да ползва Сафари, 20 Таба и на 12" макбук ще са ок. За него замисляли ли сте се? За офис работа е идеален. Това е и най-портативния лаптоп на Епъл, без вентилатори (напълно безшумен) и почти не загрява. Има прекрасен дисплей (даже по-ярък от на новия Еър), същата клавиатура и тракпад, подсветка и тн. 1 порт е напълно достатъчен - посредством 1 адаптер, който да има порт за зареждане, нормално усб, хдми, сд рийдър и т.н.
Не разбрах дали искате нов или втора ръка и дали ще се купува от магазин в БГ. Общо взето, ако искате нов - еър май най ще си заслужава. Ако е 2ра ръка, може да спестите доста и да си вземете 13" про или 12" по-висока конфигурация.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

houslex

Благодаря ти за отговора и за това което ми сподели за Safari, faire!
12'' e твърде малък. Предпочита 13.3''. Лаптопа ще се купува нов. Разликата между Pro (2017) който още се продава от Apple и Аir (2018) е 300лв. което ни кара да се замисляме понеже не е голяма разлика.

turieca

От 5 дена и аз се чудех точно между тези двата и се спрях на про-то. Днес го чакам до сега бях със еър от 2012 работи си и сега без грижи.

Henshiro

аз съм от няколко дена с 12 инчовия 2017 и смея да твърдя, че надмина очакването ми. Дисплея е доста добре, пише се по-лесно от колкото очаквах. За портабилност няма да говоря. Не грее много, няма вентилатор, здрав и батерията му е пушка :)
Единствения минус е едното тайп С... но не е болка за умиране

gerito

Veni, vidi, vici

vg_vassilev

И аз бях изправен пред същия избор, обмислях и 15 инчови варианти на старо, но в крайна сметка избрах Pro 13 2017. С Pro-то получаваш по-бърз процесор и по-добър дисплей, както и ти каза, по-добра видеокарта, по-добри високоговорители и допълнителен порт, който не е за пренебрегване.

Air-ът също е добър компютър, по-тънък, лек, с по-издръжлива батерия, има и fingerprint reader, ако има значение. Като цяло това са му предимствата.

В допълнение, клавиатурата на Air-a е 3-то поколение Butterfly клавиатура, с която се смята, че Епъл са оправили проблема с лепкавите и прекъсващи клавиши..... но, първо не се знае, и също, има официална програма от Епъл, която покрива всички Macbook Pro-та засегнати от този проблем, до 4 години след датата им на първоначална покупка.

Аз съм много доволен от Pro-то, но личният ми съвет е, ако няма да се използва за нищо повече от сърфиране, лека работа, youtube, филми, музика и тн, да се вземе Air-a.  ::)  :)


tonybs

+1 за Pro. При мен избора беше 13 или 15. За кратко залитнах по Air, но в крайна сметка си взех Pro 15" 2018.
Air-а ми идва като iPad Pro само че в по-голям размер. 8)
MacBook Pro 15" 2018
Magic Mouse 2
Phone 12 Pro Max
iPad Pro 11"
iWatch 7
AirPods Pro
Pencil
TV 4K 2021