houslex

Здравейте, фенове.

Имам нужда от малко съвет. Приятелката ми иска да си купува лаптоп и се нуждаем от съвет.

Колебаем се между Macbook Air 2018 13.3'' или Macbook Pro 2017 13.3''.

Запознахме се с предимствата на единия спрямо другия -
батерия в полза на Air
дисплей в полза на Pro
CPU и GPU в полза на Pro

но все пак целта ни е да купум лаптоп който да се ползва следващите 5+ години.

Какво бихте препоръчали?

Целите за които към момента ще се ползва са основно браузинг и офис работа.

Блалгодаря ви!
back to top

gogzy

Дисплей в полза на PRO? Защо?
А теглото и преносимоста?

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5
back to top

faire

Правилен избор в случая няма. По-евтиният вариант. Иначе - Еър.

Sent from my iPhone using Tapatalk

The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.
back to top

houslex

Дисплей в полза на PRO? Защо?
А теглото и преносимоста?

Pro-то е с по-голяма brightness (500). Air-a e с 300 и когато си навън в слънчево време може да не стига.
back to top

houslex

Правилен избор в случая няма. По-евтиният вариант. Иначе - Еър.

;( Air-a e по-евтин. Иначе, може би пропуснах че тя обича да има 20+ отворени таба в браузъра. Ако почне да лагва, ще се изям.
back to top

faire

Стига да ползва Сафари, 20 Таба и на 12" макбук ще са ок. За него замисляли ли сте се? За офис работа е идеален. Това е и най-портативния лаптоп на Епъл, без вентилатори (напълно безшумен) и почти не загрява. Има прекрасен дисплей (даже по-ярък от на новия Еър), същата клавиатура и тракпад, подсветка и тн. 1 порт е напълно достатъчен - посредством 1 адаптер, който да има порт за зареждане, нормално усб, хдми, сд рийдър и т.н.
Не разбрах дали искате нов или втора ръка и дали ще се купува от магазин в БГ. Общо взето, ако искате нов - еър май най ще си заслужава. Ако е 2ра ръка, може да спестите доста и да си вземете 13" про или 12" по-висока конфигурация.

The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.
back to top

houslex

Благодаря ти за отговора и за това което ми сподели за Safari, faire!
12'' e твърде малък. Предпочита 13.3''. Лаптопа ще се купува нов. Разликата между Pro (2017) който още се продава от Apple и Аir (2018) е 300лв. което ни кара да се замисляме понеже не е голяма разлика.
back to top

turieca

От 5 дена и аз се чудех точно между тези двата и се спрях на про-то. Днес го чакам до сега бях със еър от 2012 работи си и сега без грижи.
back to top
« назад напред » Страници: [1] | Нагоре
0 Членове и 1 гост преглежда(т) тази тема.

Отиди на: