Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 09:43:04

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 125
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 116
Total: 117

116 гости, 1 потребител
XoXo

Сменена батерия пада в standby с над 40%

Започната от iphone6s, 25-09-2018, 14:27:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iphone6s

Купих iPhone 6s втора употреба. Оказа се, че телефона е много проблемен. Първо, говорителите му не работят добре, което ме навежда на мисълта, че телефона е мокрен /хората, от които го взех твърдо отричат/. Също така се оказа, че има и проблем с батерията. Тя е сменена в Creative Center непосредствено преди продажбата. Още в деня, в който го купих, го заредих докрай и легнах да спя. На сутринта беше паднала на 60% при положение, че съм изключила всички функции, които водят до допълнителен разход. До края на деня падна нацяло и дори се изключи. За 2 дни батерията се разрежда докрай толкова бързо в стендбай, че успя да се изключи цели 3 пъти.

Снощи пуснах телефона в Low power mode и го сложих на самолетен режим. Заредих го докрай и легнах да спя. Като се събудих, батерията беше около 54%, а реално няма никакъв usage за тия 8 часа.

Като се има в предвид проблема със слушалката /горен и долен говорител/, според вас възможно ли е да е влязла влага в телефона и батерията му, макар и нова, да е повредена? Може би е станало след като е била сменена в Creative, а може и преди това и нещо отвътре да е заминало. Ще имам възможност чак след няколко дни да отида на сервиз да я видим тая батерия, чипа за зареждане и слушалката. Той индикатора за влага ще си покаже истината, но реших да се допитам тук преди това, понеже ме гложди отвътре.

За справка, имам още едно 6s устройство с 76% капацитет и е в списъка с дефектни батерии дори. Макар че не мога да правя повече от 3-4-5 часа usage с него, за 3 години никога не се е изключил заради бърз разряд, десетки пъти съм седяла на 1% с него...

Моля без излишни коментари, знам рисковете при покупка на техника 2ра ръка, студената вода отдавна съм я пила, но просто се опитвам да си обясня какво е станало с този телефон.