Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

26-04-2024, 12:30:13

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 855
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 252
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 150
Total: 151

150 гости, 1 потребител
walker007

AppleCare България

Започната от iD, 07-09-2018, 13:20:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

iD

Здравейте,

Днес ходих в CreativeCenter Варна да попитам дали и как мога да си удължа гаранцията с AppleCare. Огвориха ми, че AppleCare важи в България, но не може да се купи от България. Гарацията се удълважа с 2 допълнителни години над стандардната 1год. Става въпрос за MacBook.
Има ли някой, който се е възползвал от услугата и да сподели как мога си я закупя от България?
И каква е разликата между AppleCare Protection Plan и AppleCare+?

Благодаря предварително.
MacBook Air Mid 2011 13'' Intel Core i5 @ 1.7GHz / 256GB SSD / 4GB RAM / MacOS X Lion

iKo 

Здравей колега,
Тази опция Apple Care+ я има само в оторизиран магазин на Apple (не reseller). Аз когато си закупувах моя Мак , не ми се даваха още 250$ за удължаване на гаранцията.Но след известно време размислих, но вече се прибрах вече в България.
И пратих снимка с номера на мой приятел да отиде до Apple да ми я удължи, но му казаха че устройството трябва да е там, не правят по снимка. Та месец след това пак бях в Щатите и си занесох Мак-а и веднага ми я удължиха (естествено срещу 250$).
Гаранцията важи за цял свят, но можеш да си я закупиш само от представителен магазин на Apple.
 iPhone XS Max Black  iPad Air 16 GB WiFi & Cellular Silver   iPad mini 3 16 GB WiFi & Cellular Silver  Beats Mixr High-Performance Headphones  MacBook Pro 13" Retina Display  iPod Nano 16 GB Gold Edition  Apple Magic Mouse 2  iWatch S2 

Henshiro

Това не се ли прави онлайн ? Помня, че като си взех предния Мак ми казаха, че онлайн може да се случи и даже бях влизал в някакъв сайт на Apple да въвеждам сериен номер и тн. About this Mac -> Service и там нещо се правеше

vazmuten

И аз имам сходно питаме - Къде може да се поръча онлайн AppleCare+ ?

vladyn

В страна, в която има официален Apple reseller. Преди два дена го направих в Белгия и въпреки, че от официалната гаранция остава още 3+ месеца, предпочитам да я удължа сега, защото полсе ако нещо стане излиза безумно скъпо.
Незнам дали може да стане дистацоинно, но и не виждам пречка. Аз не носих компютъра си, само серийния номер. Фактура ми издадова на пдф