Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

25-04-2024, 08:00:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 645
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 174
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 160
Total: 160

160 гости, 0 потребители

Смяна на рам памет

Започната от immortal, 04-09-2018, 17:42:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

immortal

Здравейте колеги. Имам два въпроса които ме мъчат от вече два месеца и нямам решение.
Ползвам MacBook pro late 2008 (alimunium) unibody (мога да дам инфо в постовете ако се наложи).
1.Ползвам рам памет 1067mhz 4GB.
Купих си нов кит 2x4GB 1066mhz. При слагането на новата рам, се чува само 3 beep (не разпознава рам памет). Някакви съвети?
Сложих и само 1 плочка 4GB и пак не я намира. Старата рам 2x2GB работи.

2. След като отворя 2-3 програми - Хром,terminal,и sublime text
Започва да работи на по-силни обороти и вентилатора много реве. Да загрява което е очаквано. В Activity всичко работи в нормите..ползва близо 3gb ram и процесите са нормални.
Моля дайте някакви съвети и бирата от мен. Вече се чудя какво да го правя. А пък съм си мега доволен от машинката въпреки,че е стара.

Поздрави!

Пиф

Здравей,
това чел ли си:
*Apple officially supports a maximum of 4 GB of RAM. Originally, this model was only unofficially capable of stably supporting 6 GB of RAM, but as confirmed by site sponsor OWC, it is capable of supporting 8 GB of RAM if updated to Boot ROM Version MBP51.007E.B05 and running MacOS X 10.6 "Snow Leopard" or higher.

... което пък не означава, че непременно трябва да е OWC памет, но означава че ще има "капризи" ....

Пиф

опитай с 2+4 ГБ, т.е. една стара и една нова.
Цитата в предния пост е от everymac

immortal

Здравей, да прочетох го и,пробвах с ъпдейта. Но не .. и това не помага. Т.е аз ползвам този същия ъпдейт.  Вече ми дойде в повече с тези Проблеми.
П.С Кит днес получен неотварян (чисто нов) 2х4ГБ. Team Group Mac

Пиф

#4
Среща се този проблем с паметите, понякога не ще да тръгне с определени памети, понякога не ще с комбинации от определени .....
Отитай с други, ако можеш намери от някъде само за проба.

immortal

Мерси за съвета, ще потърся други от някъде. Между другите старите 2х2 са hynix.

Пиф

Имам един MacBook Pro 2009, работи с 2х4 / 1067. Ако си нейде наблизо до Русе мога да ти ги дам за проба (не помня марката, мога да проверя по-късно).

immortal

На Дувана съм,но чак в Оряхово. Направо ми пламна главата с тоя проблем.

ggzy

Смени Sublime text с някоя алтернатива. Sublime ползва май някакви скриптове, които подпалват лаптопа.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

immortal

Ще го имам на предвид. По-скоро ми е нагрижа рам памета дали мога да оправя този проблем. Иначе ще намеря алтернатива за Sublime-а.

Мерси за съвета!
Поздрави!

iNtaCt

Имах същите ядове и си закупих hynix рам втора употреба и всичко заспа.

immortal

Старата 2х2 е на hynix. Направо ще търся Нормална рам и това е. Побеля ми косата :D