Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 17:06:03

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 95
Total: 95

95 гости, 0 потребители

MacBook pro 2014 airport проблем

Започната от AnotherBoy, 28-08-2018, 11:28:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

AnotherBoy

Здравейте,
от известно време имам проблем с wifi и то само на лаптопа ми. когато е на 2,4 ГХц всичко е ок, но мина ли на 5 ГХц нещата се омазват, сигнала почва да се губи, загуби в пинга, не мога да се логна в рутера, нета едва се точи... Тествах с друг лаптоп (MacBook Air), там нещата са ок и установих, че май проблема е в airport картата.
Сервизирането незнам колко добра идея е - да го пращам с куриер до София, подмяна на модула + цената на услугата и цената ще стане доста висока.
Първото ми питане е, да не би проблема да е софтуерен (едва ли, наблюдавам го от над година и с различни версии на Mac OS), ако трябва да преинсталирам някой kext или нещо друго?
Второто ми питане е  - usb модул нещо което да е на 5 GHZ, АC600/AC1200, без антени и да е на добра цена - търся бюджетно решение.
Трето - някакви идеи от ваша страна?
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

AnotherBoy

Понеже не мога да го едитна, има решение на проблема, ако някой друг също се е сблъскал с него. Всичко се оправи много лесно след като изключих с команда през теминал AirDrop. Намерих такава тема от други потребители които са имали същият проблем и решението е просто да се спре тази услуга, а не да се сменя рутера както аз направих :)
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)