Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 18:55:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 83
Total: 83

83 гости, 0 потребители

Макбук про 13 въпрос за резервни части

Започната от Andreydimitro, 08-08-2018, 18:46:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Andreydimitro

Здравейте, колеги закупих си макбук про 13 мид 2012 втора ръка, работата е там ,че капака зад матрицата(на който е ейпъл логото) и долния капак( на който е серийния код ) са супер издраскани закупих машината защото ми трябваше екс код да довърша проект но ми хареса много и сега мисля да си я използвам постоянно та въпроса ми е от къде мога да намеря нови горен и долен капак за макбука тъй като във гугъл откривам само такива който са във същото състояние като моя. Също така да ви попитам дали платих много като платих 600лв за машина със и5 2.5гхз ,4гб рам и 500гб хдд? Благодаря предварително!

ggzy

Слушай сега внимателно! Зарежи тези капаци, купи си някакви протектори за да скрият надрасканото. За многото спестени пари вземи един SSD диск, вдигни паметта на 8 или 16 ГБ и се радвай на новата ти летяща чиния.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Andreydimitro

Вече поръчах рам памета и ссд-то само да попитам нужна ли ми е някаква поставка за ссд-то или си пасва добре?

Константин

Здравей,
няма нужда от нищо, освен ако не искаш да си с Dual Drive ( втрорият се слага на мястото на DVD)
инструкцията е тук как се сменя диск:
https://www.ifixit.com/Guide/MacBook+Pro+13-Inch+Unibody+Mid+2012+Hard+Drive+Replacement/10378

За dual drive:
https://www.ifixit.com/Guide/Installing+MacBook+Pro+13-Inch+Unibody+Mid+2012+Dual+Hard+Drive/13787
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Fifata

Един съвет за тази серия лаптоп. Като го разглобяваш смени термопастата с най хубавата която намериш.
Както и го тествай при сериозно натоварване дали няма бъгове с видео картата, защото... Тия серии са си с вече сигурно над 80% с дефектирали карти и за това ги и продават на толкова ниски цени.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Andreydimitro

Благодаря ви за отговорите! А как трябва да го тествам във момента имам отворен екс код проект със 12 контролера и фотошоп цц 2018 както и един видео файл с влц плеяр чувам че вентилаторите работят може би на макс а и е топло в стаята в която се намирам. Трябва да виждам някакъв глич на екрана или трябва да пусна някакъв бенч марк. Съжелявам за невежоста ми това ми е първа мак машина :)

Fifata

Ами почва да дава бъгове по екрана. Или да гасне. Виж какви температури държи. Нормално мисля, че трябва да е около 70-75 градуса и не повече. Последно на един приятел макбука 2012-та вдигаше около 85-90 и гаснеше яко. След смяна на пасти и т.н. вдигаше около 80 градуса ама след 1-2 седмици почна да показва артефакти и т.н.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Константин

Фифа,
абе и 2012 ли модели правят така?
Аз знам че 2011 и то не всички, явно през 2012 не са ги оправили, жалко разбира се!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Fifata

2011, 2012 и мисля, част от серията 2013-та са така.
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

Andreydimitro

Благодаря за бързите отговори. С отворени фотошоп и 4 онлайн видеа температурата е около 60 - 65. Ставам все по доволен със покупката си не знам защо бях сигурен че съм платил повече от колкото машината струва ,но след като проучих малко изглежда съм направил изгодна сделка .  ;D

ProstoAZ

Сделката е суперизгодна. Взел си го с базовите параметри.

От време на време пускат в олкс такива за части, ако си бърз, можеш да смениш капаците, но няма толкова значение.

Сложи ссд и рам 16 и ще хвърчи.

Работната температура е около 80 градуса на макс, до 82, преди да се пуснат вентилаторите. Логично е след 90 да гасне като предпазна мярка.

Аз ползвам temptogo програмката, която пуска вентилаторите на 72-75 градуса и смъква работи трайно на 70 при много натовареност.

Направи му една профилактика и ще блесне.

Допреди скоро този модел базов бе единственият, който се продава нов за 1300 долара в стора на апъл.

Моят е втора ръка на 6 години и е бил заливан, имаше мухъл по дъното отдолу. Сега си работи прекрасно.

Проверени машини са като цяло.


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

oleg_sentia

Цитат на: Fifata - 09-08-2018, 14:09:00
Един съвет за тази серия лаптоп. Като го разглобяваш смени термопастата с най хубавата която намериш.
Както и го тествай при сериозно натоварване дали няма бъгове с видео картата, защото... Тия серии са си с вече сигурно над 80% с дефектирали карти и за това ги и продават на толкова ниски цени.
Глупости пишеш. Този модел е 13 инча и напълно няма дискретна видеокарта, койта изгорява при модели 15 и 17".
Пак не трябва за смениш и термопаста, от дума напълно и никога.

oleg_sentia

Цитат на: ProstoAZ - 17-08-2018, 23:07:29
Сделката е суперизгодна.
Сделката не е суперизгодна, сделката е обична.
Аз продавам на olx MBP 2011 15" 4Gb c SSD 240 за 700лв.
Дискретната карта вече е изключена и няма да изгори.