Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 23:34:57

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 126
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 64
Total: 64

64 гости, 0 потребители

Аpple watch, ще измерва ли кръвната захар?

Започната от Isco22, 07-06-2018, 20:55:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Isco22

Здравейте колеги, има ли някакво инфо кога часовникът на Apple ще започне да измерва кръвната захар?

bboyg


Константин

Защо бе, човека си пита, може би някои от следващите модели ще са вградени в ръката и вените ще минават през него и ще се прави анализ на всичко, бактерии, захар в кръвта и т.н. веднага ще те уведоми дали си болен, от какво и ще си разпечаташ рецептатат за да си ги купиш в аптеката.. или пък ще ги поръчва директно онлайн.:)
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Isco22

Хаха, колко умно! Питането ми е сериозно, понеже още за предишния модел имаше индикации, че може да се случи. Иронията ти тук е неуместна и само доброто ми възпитание ме спира, да ти кажа къде да си я завреш.  ;)

Константин

Ти преди да зададеш въпроса си, поинтересува ли се как се измерва кръвна захар?

цитат:
Как се измерва кръвната захар?

Съществуват няколко метода за измерване на кръвната захар. В домашни условия се използват тест ленти и малко портативно устройство. След убождане на върха на някой от пръстите, капка кръв се накапва върху специалната лентичка (тест лента) . Тя се поставя в устройството, наречено глюкомер. След няколко секунди на екрана на апаратчето се появява стойността на кръвната захар в mmol/l. Убождането и измерването на кръвната захар с лента и глюкомер се използват често за следене на стойностите на кръвната захар от самите диабетици в домашни условия.

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Isco22

Много добре знам как се измерва. Ти просто не си запознат с възможността, за която питам и която Apple се опитват да вкарат в часовника.

Константин

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Isco22


bboyg

Много ми е интересно как ще го направят "non invasive" и съответно колко ще е точно, при положение че тук отклоненията може да са фатални, за разлика от пулсомера, при който +/- 10% не е проблем...