Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 14:20:39

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 68
Total: 68

68 гости, 0 потребители

G5

Започната от HQ, 05-06-2018, 12:57:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ

Здравейте, някой ползва ли пауърмак G5 куад или дуал 2.7GHz? Случайно да мисли да го продава? Решил съм че просто трябва да имам такъв. Тъй като те държат цена и са много редки, бих се радвал и на dual 2.3 с DDR2.
Благодаря!

Bo.

Вариянт 1 : https://www.olx.bg/ad/power-mac-g5-2-0ghz-a1117-CID632-ID6kRGS.html#4c8a496a4e


Вариянт 2 : https://www.olx.bg/ad/prodavam-3-broya-kompyutara-power-mac-g5-mackintosh-CID632-ID7uRmV.html#6a8e65fe5d ,като за жалост не ги продава по отделно,ами всичките за 60.Единият от тях е 1117 модел,но за другите А1047 не може да има гаранция,че ще са 2.7/2.3 DP ..
PB G3 14'' 400&500 MHz/1GB/48GB
PB G4 12'' 1,5 GHz/1,25 GB/80GB
PB G4 Ti 15" 400MHz/1GB/10GB
PM G3 B&W 350MHz/1GB/60GB
PM G5 DP 1,8 GHz/8GB/160GB/GeForce 6800 Ultra
MB Pro 17'' 2.33 GHz/4GB/160GB
Mac Pro 2.1(1.1) 8 Core 2.66 GHz/8GB/1250GB/HD 5770
MB Air 13" 1.4GHz/4GB/128GB
and more..

HQ

И двата варианта съм ги разпитвал, първият много му иска а вторият продава 1.8 гхз-ови с ддр1, третия пак беше май 2.0 гхз.
Общо взето 2.7 гхз-ови няма никъде, най-масови са 1.8 с ддр1, такъв можех да си взема за 50-60 лв.
Трябва ми за да си построя дистрибуция за powerpc пък и отдавна съм фен на архитектурата, жалко че я закопаха ... както и всичко качествено което правеха.

atirage

От доста време съм разглобил да оправям водното охлаждане на един Quad. Надявам се скоро да го подкарам ;)
iBook G3 Clamshell SE XGA
iMac G3 350 swaped 500 16Mb FlashCard16Gb
iMac G3 350 clocked 400 ATX LCD
iMac G4 20" 32GB SSD iSight Apple Pro Speakers
eMac G4
PowerBook G3 500 B&W
PowerBook G4 Ti 1Ghz 120GB OWC SSD
PowerMac G5 Quad
MacBook Late2006 Mavericks
MBP 2009
iMac 2012 2.7GHz 250G SSD

bluesky

Добър Ден на Всички!

Да подкараш Quad - благородна проява!

Задача с особена трудност представлява най-последната точка при Upgrade на Power Mac Quad G5 - Термалната му Калибрация.
Дори да е абсолютно коректно всичко друго, при смяна на Процесори, термална паста и пр. упражнения без коректна Термална Калибрация Power Mac Quad G5 не би функционирал правилно.

А тя, Калибрацията, си е Тото 3, както и да я погледнеш...

И дай знак, ако обичаш, когато имаш някакво развитие.

Това е действително една Легендарна Машина, Harley-Davidson-a, Класиката на Мас, една затрита нарочно, от "политическа коректност", сериозна технология, като всяко техническо Чудо на IBM-Motorola...

Успех!

HQ

мисля че калибрацията си я прави сам с ASD диска за доста време но не е кой знае колко сложна

по-сложна е профилактиката, има много части които трябва да се свалят и до последно не знаеш дали ще запали.
Трябва да му се сменя водата на 5 години което никой не прави и протичат след време.
Имаше един в "МАГАЗИН" беше пуснал обява за G5 quad но като му писах не отговаря пък и обявата си беше на години ...

bluesky

Да, не е сложна калибрацията. При Мен, (за съжаление), на няколко пъти просто не мина... даваше дигитални грешки.
Възможно е дори файла, (ASD Диска), да е бил заведомо с грешка, (теглен бе от Нет-а, гаранция няма).

Спомням си, че Температурата на околната среда, трябваше да е под определено количество градуси... Доколкото бе Зима, успях добре да поддържам Температурата на помещението в указаните Норми - въпреки няколко опита, калибрацията не успяваше да завърши успешно...

HQ

За да нажежа напрежението още и неспиращите оферти мога да предложа опцията бартер за видеокарта по избор и естествено в съотношение със състоянието на машината:

1.Sapphire R9 290 4GB
2.Powercolor R9 380 4GB

bluesky

Добър Вечер!

Един въпрос - уточнение около видео-картите - съвместими ли са с Мас (т.е. Мас Edition ли са или PC Egition)?

HQ

Пс едишън са си, според мен биха работили и на мак според този туториал

https://www.tonymacx86.com/threads/guide-getting-r9-290-390-non-x-to-work-on-sierra-10-12-and-high-sierra-10-13.210574/

bluesky

Sapphire изкара сравнително мощна Видео Карта Мас Edition, като не се налага да се рискува с "хаквания" (цената и обаче не е за пренебрегване).

Общо взето, в краткосрочно разбиране "скъпа" Видео Карта, (с всекидневно използване за продукция), е "по-ценна" от G5 (оригиналната кутия на алуминиевите големи Мас зверове).

В дългосрочен План, уникалните Алуминиеви кутии на уникалните Мас Power Mac G5 ще стават все по-редки и все по-ценни.

Въпрос на Времева*** концепция и ценностна система.

____________________________________________
*** Най-ревностно пазената тайна на всички окулти е по отношение на Времето (като Основен ресурс на Човешките същества)

HQ

то кутия можеш да си намериш по всяко време, един тукашен магазин внасяше тонове г5-ки от германия но всичките или повредени или стари. Там ги оставят до казаните

bluesky

Прав Си.

Германия отдавна не е държава, още от както и обявиха война кафтаните, от 1933-та година наивните германци ги водят за носа, сега, за капак, им внесоха и псевдо-мюсулмани, пак накуп, кошерно... (да ме извинят истинските мюсулмани, едни работливи и праведни, по своему си, Хора...)...
Германците са най-чувствителни към 10-те си пфенинга, за това са готови да си изхвърлят и напълно работеща техника, само и само да "спестят" от електричество...

Говорим за Кутии, неразличими от нови, естественно...
Даже събран Сървър в Power Mac G5 колко коректно би  изглеждал само... А гофрираната повърхност на предния и задния панел гарантира и технологичните дупчици, така необходими за охлаждане...

HQ

Добре!
Няколко такива въпроса:
G5 с AGP про слот и ддр1 400мхз поддържа ли видеокарти които са на AGP не-про ако предварително се инсталира драйвер (или въобще дали ще я поддържа под линукс например) и обикновена памет ддр1 (дали иска задължително ECC регистрирана) ?

bluesky

Само конкретен Опит, (и Тест), на практика би показал дали ще работи екзотична конфигурация, (незапланувана от разработчиците). Защото реално и те не биха отговорили "теоретично" - твърде много фактори би трябвало да се про-калкулират паралелно...

Проба - Тест ще покаже практически какво работи, и какво не.

Изчислителната техника е Област с парадокси.