Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

17-04-2024, 00:58:51

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: RaymondRic
Stats
  • Общ брой публикации: 82 653
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 88
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 84
Total: 84

84 гости, 0 потребители

G5

Започната от HQ, 05-06-2018, 12:57:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

HQ

Здравейте, някой който е пипал xserve може ли да каже много ли са шумни и регулират ли им се вентилаторите? Мерси!

bluesky

Поставял съм Си подобен въпрос, напълно основателен, ако Сърверът ще се намира в помещението, където сте вие.

Принципиално би трябвало да е шумен, теоретично, защото:

Обикновенно Сърверните Памети са разположени много близо една до друга, (говорим за "рак" конструкция на кутията).
Сърверните Дискове, Hard Drives, имат скорости от порядъка на 15 000 оборота/мин/сек... ха, ха, хааа... (?)... Т.е. греят здраво, (и ВЕЧЕ са шумни).

Вентилаторчетата на Сървъра за много... (6-8-9 броя), в перки, притежаващи сравнително малък диаметър, (в сравнение с един стационарен компютър).
Тези 6-8-9 броя вентилатори са длъжни сериозно да об-духват тясното пространство между Сърверните Памети, които греят, и освен че греят, НЯМАТ допълнителни радиаторни ребра за пасивно охлаждане, (няма място).
Затова и Сървърните Памети се ценят, (защото издържат на високи температури, освен другите си качества...)...

Едно отлично, по отношение на шума, малко вентилаторче, с диаметър около 3-4 см, ако е горния си "клас" и се рекламира като безшумно, има (в числа), шум от порядъка на 18 Hz.
Всичко нагоре, е вече оценявано като "шумно".

Всички тези доводи Ми дават сериозно основание на мисля, че - Сървърът ЩЕ Е ШУМЕН, (в сравнение с други компютърни конфигурации).
Т.е., ще върши отлична работа, когато не е в същото помещение, където Вие ще се подвизавате за дълго... или ще си водите гаджетата... 

Пиф

#47
Мога да говоря за xServe 2009 и отговорът е - шумен е като самолет. Всъщност е шумен колкото всечки останали сървъри за рак монтаж.
Тънък карпус, моя беше с два процесора, 6 сдвоени вентилатора охлаждат CPU-тата и рама, оше 2 вентилатора във захранванията .....   Дори и с интелегентно регулиране на оборотите си оства доста шумен. Не става да ти е до теб на бюрото.
Оборотите самата машина си ги регулира, няма опции за намеса в процеса, не съм пробвал външни софтуери.