Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

18-04-2024, 17:44:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 852
  • Latest: yngacalt
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 118
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 95
Total: 96

95 гости, 1 потребител
smile_g

Pro 15 - смяна на батерия

Започната от couldbeworse, 07-05-2018, 10:04:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

couldbeworse

Здравейте,
Това изображение на батерията означава ли, че батерията ми на лаптопа е за смяна и си е отишла?
https://ibb.co/kMB7jS

Поздрави!

Константин

Това изображение показва че батерията ти е на 21%  и нищо повече.
Ако нямаш warning знак и съобщение относно нея, то всичко би трябвало да е наред.
На колко цикъла е, какъв в мака, година?
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

couldbeworse

Мислех, че е от модула за зареждане, който е. Смених го в Creative Center, но пичовете ми казаха, че не е сигурно дали ще се оправи. След смяната същата работа и от там ми казаха, че дъното е проблема и с две думи лаптопа е чао. Някой да знае нещо друго пшо въпроса?

Константин

Ясно, искаш да кажеш че мака е включен към мрежата, но батерията не се зарежда. Това ли имаш впредвид?

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Пиф

couldbeworse, обясни по-подробно какъв е проблема. Пускаш една картинка, която сама за себе си не показва нищо притеснително, и искаш съвет, а хората започват да хвърлят боб за да гадаят кое всъщност е нередното, което се случва.

couldbeworse

Лаптопа спря да се зарежда. Батерията показваше, че е наред. Не е и от зарядните, защото пробвах с 2-3 различни и отново не зареждаше. Оставих го в Creative Center за смяна на модула за зареждане. От там го смениха, но проблема продължава да го има и не машината не се зарежда. Момчетата от сервиза ми казаха, че проблема е в дъното.

Константин

Иксаш да кажеш че батерията не се зарежда? А работи ли като е включен към мрежата?

Ако те са ти казали че това е проблема, можеш да им вярваш защото е очевидно и логично.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

couldbeworse

Не работи когато е включен към мрежата. Предполагам, че момчетата са прави, но исках да се допитам и до форума за всеки случай. Доста задрави машинки са тези от 2011-та, но явно му е дошло времето :)

Константин

Не са читави MBP 15" 2011 , много проблеми с дъната, то имаше официална програма по сменята им, но вече  не е актуална.

Опитай в RetroPCMania, те имат машина за смяна на чипове, ако могат те да ти го отремонтират-дорбе, ако не -Моят съвет е продавай го на части без дъното!

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

couldbeworse

@kocetokz благодаря! Ще пробвам с пичовете от retro-pc-mania


Константин

Моят MBP беше такъв и в РетроПсМания ми смениха чипа ( преди да обявят официалната програма по замяна на дъната или чиповете), но след това го продадох, сега новият собственик се оплакча че е започнало отново да създава проблеми, така че дори и да го ремонтират, след време ще издъхне!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

oleg_sentia

Аз мога да направя ремонт за този лаптопа.
Не е смяна на чипа а само заобиколка на дискретен видео чип.
Лаптопа ще работи със вътрешна видео карта. 25лв за първи 5 клиенти.
В Бургас съм аз.