Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 05:00:24

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 125
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 95
Total: 95

95 гости, 0 потребители

Проблем с външен диск

Започната от nikidinov, 06-05-2018, 12:06:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

nikidinov

Здравейте приятели!

Имам проблем с външен диск WD - периодично сам се eject-ва. Няма съобщение за грешка.
Компютъра е iMac 21.5 с macOS Sierra 10.12.6
Диска е WD My Passoprt 4TB

faire

Провери си дали захранващия кабел не ти се е деформирал/пречупил някъде. Иначе на сайта на ВД има разни драйвъри и софтуери. Опитай да изтеглиш нещо.


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

thebrainless

Аз имам един такъв боклук от същата марка, от ден първи го правеше това. За съжаление нямах възможност да го върна.
Stay hungry. Stay foolish.

nikidinov

Купих два диска - единия е за мак - с него няма проблем. Другия не е даден конкретно за какво е - с него е проблема.

faire

Форматира ли го?


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

nikidinov

Пробвах всички препоръки - форматиране, смяна на кабел и др.
Поръчах и нов диск и се оказа, че проблемът все още съществува дори с новия диск. Явно проблемът е в компютъра.
Освен да го преинсталирам на чисто? Други съвети?

Пиф

Имам подобен, 750 GB Passport. Създава ми грижи от както съм го взел при опит за включване към USB3, на USB2 си работи без проблем. На USB3 или въобще не го огразява или го изключва самопроизволно. Та затова го ползвам през един USB2 хъб.....   Тъпо решение, но все пак работи. На времето, когато го купувах, също като thebrainless не можах да върна и сега го ползвам половинчато.

nikidinov

#7
След проверка с Disk Utility диска даде грешка - file system check code is 8
и вече не се вижда като устройство