Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

23-04-2024, 18:36:37

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 140
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 107
Total: 108

107 гости, 1 потребител (1 скрит(и))

iMac 2017 27'' за уеб дизайнер

Започната от littlegg, 28-04-2018, 11:27:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

littlegg

Здравейте,
Имам iMac 27'' mid 2010, които вече ми служи вярно много години, но е време за раздяла с него.
На път съм да си купя последната генерация iMac 27'' 5K, но имам едно притеснение, на което се надявам някой колега да може да ми даде отговор.
Аз съм уеб дизайнер и стандартно всичко се прави на 72dpi, тъй като почти всички дисплей са такива, а тук нещата не са така. Реално всички изображения на сайтове, които не да подготвени за retina display излизат размазани. Начина е да се правят изображения за 72dpi и 2х големи за retina, но това много усложнява процеса в тази професия.
Въпросите ми са:
1. Има ли начин да се избегне това размазване по друг начин, примерно с настройка някаква или друго?
2. Ако се работи един дизайн на 72dpi значи ли, че ще са размазани изображенията още в photoshop примерно?
3. Има ли някой уеб дизайнер с такъв и как се справя с казуса?

Благодаря за отговорите предварително!
Хубав уикенд

dreben

Здравей,
Мисля че, линкът по-долу ще ти даде отговор на въпросите. Успех!
https://graphicdesign.stackexchange.com/questions/50783/designing-for-retina-display-in-ppi-or-dpi
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

faire

Вече всичко в мрежата е оптимизирано за ретина дисплеи. Разликата, която ще видиш при преминаването на 5К дисплей е, че изображенията ще са ти двойно по-малки, а не размазани.
Екранът е уникален. Не го мисли и взимай. И аз 4 г. ползвах неретина аймак и наскоро минах на такъв. Уникално е за фотография и дизайн (работя във Фотошоп, индизайн и capture one).


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

bluesky

Добър Ден на Всички Колеги!

Действително, това, което показва един подобен екран е по-точно, по-ясно и по-ефектно изображение, в сравнение с не-ретина дисплей (екран).
С подобен екран обаче не съм работил продължително.

Имаше някой забележки в Мрежата, че водел някои до премрежване на погледа след по-продължителна употреба, и вследствие на това, главоболие и виене на свят. Може би се отнася само за страдащи от епилепсия, или някои отклонения на зрението...
Дали са само спекулации, освен това явно са изолирани случаи... нищо чудно подобни симптоми страдащите да получават и от не-ретина екран...?
Вие чували ли сте нещо подобно...?

Нека Колегите, използващи ретина екрани всекидневно да дадат повече информация и впечатления, ако е възможно.

faire

Ползвам ретина дисплеи на настолния компютър, лаптопа, таблета и телефона. Нямам проблеми с главоболия. Преди да мина на мак, имах с един Филипс монитор (от по-първите LCD модели). 


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

angelvn

Няма какво да те притеснява ретина дисплея. Носи само благинки. :)
Ползваш ли Sketch? Все повече колеги се спират на него пред Photoshop.
UI designer and developer

littlegg

Благодаря за коментарите, май ще се взима :)