Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 12:42:33

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 145
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 128
Total: 128

128 гости, 0 потребители

Time Machine

Започната от Пиф, 11-04-2018, 23:06:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Пиф

Здравейте,

някой случайно да знае, има ли начин Time Machine да прави бекъпи на две различни папки през различни интервали от време. Примерно имам папка А, на която искам да прави бекъп на всеки половин час, имам и папка Б, на която да прави бекъп веднъж дневно. Има ли начин това да стане с Time Machine ?

Морт

Не, няма как. Доста не-гъвкав е откъм такива неща.
Може да стане с rsync.
.fr

oleg_sentia

#2
Цитат на: Пиф - 11-04-2018, 23:06:43
има ли начин Time Machine да прави бекъпи на две различни папки през различни интервали от време. Примерно имам папка А, на която искам да прави бекъп на всеки половин час, имам и папка Б, на която да прави бекъп веднъж дневно. Има ли начин това да стане с Time Machine ?
Не разбирам защо встал въпрос. Time machine прави бекъп само за променени файлове. Имаш промени - прави бекъп  - нямаш ги - минава без бекъп. Так че, смятам се че нямаме такъв проблем

Константин

Олег, думата "встал" е руска, може би колегите не разбраха смисъла ти.
Може би подходящото и заместване е "възникнал". Но от гледна точка на руският, "встал" е по-подходяща!:)

И все пак си мисля че Time Machine е добра за бекъп на цяла система, а не да пазиш копие на папки (синхронизация) ама то на кой как му е удобно разбира се.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Пиф

#4
Вярно е, че Time Machine прави бекъп само на променените файлове, но не го прави непрекъснато, а на определен интервал от време (по подразбиране - 1 час). Т.е. ако през този 1 час се случат 3 промени на един файл, в бекъпа ще се отрази само последната, а останалите 2 случили се по-рано от час спрямо предходния бекъп се губят.
Конкретната ситуация, заради която повдигнах въпроса е:
Работна станция, работните файлове (проектите) са на самия компютър (не на сървър), необходимо е на работните файлове да се прави копие на промените веднъж на 15-20 мин (за да се губят мининамлен брой междинни състояния), също така е необходимо на системата като цяло (без работните файлове) да се прави бекъп веднъж на денонощие (там междинните промени не са толкова важни).
Желанието ми беше решението да стане с вградените в ОС-а средства, затова и питах конкретно за Time Machine. От скоро сложих пробна версия на CarbonCopyCloner, която засега върши това, което се изскваше. При него могат да се настроят произволен брой папки да им се прави копие на произволни интервали от време и то на произволно място. Т.е. на папка А и се прави бекъп през 5 мин. на устройство Х, на папка Б и се прави бекъп през 2 дни на устройство У и т.н. Единственото, което не съм тествал е дали и как от копие на системата, след евнтуален срив може да се подкара компа в работоспособно състояние.
Ако всичко е 6, ще си я купя и проблема ще е закрит.
Но понеже съм на принципа да се свежда до минимум инсталацията на софт, дублиращ функции на самия ОС, намеря ли адекватно решение без CCC, го затривам веднага.