Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

24-04-2024, 18:31:39

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 645
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 220
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 85
Total: 85

85 гости, 0 потребители

Намаляващо място на HDD

Започната от stankov.s, 04-04-2018, 12:37:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

stankov.s

Имам следната дилема.
Ползвам MBP (15-inch,  2.4 2.2GHz) със HDD 120GB, като към него съм вързал и външен HDD от 1TB. Имам пуснат абонамент за iCloud ( 50GB), на който започнах да си прехвърлям данните от преносимият HDD. Забелязвам, че когато прехвърля нещо в iCloud ми намаля и мястото на лаптопа. Изхлежда ги кешира на лаптопа, но след края на синхронизацията мястото не се освобождава. Има ли такова поведение при ползване на iCloud и къде се съхраняват временните фалове на OS X ( в моят случай Yosemite 10.10.5 ) за да ги изтрия.
Благодаря на отзовалите се!
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

Пиф

iCloud е огледален облак, той синхронизира това, което е на компютъра ти (съответно нещата, които си задал да синхронизира) с облака и евентуално и с други устройства, ползващи същия акаунт. Няма как да качиш нещо там, да го изтриеш от компютъра и то да остане само в облака.

stankov.s

Цитат на: Пиф - 04-04-2018, 15:53:22
iCloud е огледален облак, той синхронизира това, което е на компютъра ти (съответно нещата, които си задал да синхронизира) с облака и евентуално и с други устройства, ползващи същия акаунт. Няма как да качиш нещо там, да го изтриеш от компютъра и то да остане само в облака.

Надявам се да не си прав и да има решение информацията да се съхранява и работи само от облака, без да се съхранява и локално.
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

Пиф

#3
Единствения начин (така мисля) да оставиш файловете си само на облака е ако синхронизираш, след това откачиш нета, изтриеш всичко локално и повече не се конектваш с това Apple ID. Но закачиш ли се пак с него и отметнеш в System Prefernces / iCloud какво да синхронизира и ще ти напълни отново компа.
Ако търсиш облак тип - външен сторидж, за разширяване на собствения диск - с iCloud не става. Той е основно за синхронизация на файлове (музика, снимки, произволни файлове) между различни устройств, ползващи едно и също Apple ID или ID-та ползващи Family Sharing.

ggzy

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

ivan.nedyalkov

А защо не си купиш от олх един 500 Gb HDD и не си го смениш сам за 50 лв. Или като втори диск на мястото на СД. Ако и това не искаш копуваш си за 100 лв един AirPort може да закачиш HDD към него и сам да си направиш cloud. Или просто си вземи друг клауд който не е огледален. 
iPhone Xr Black 64GB
iPad Air 16GB Wi-Fi
Apple Watch Stainless Steel 38 mm (1st Gen)
Apple TV 2th Generation
AirPort Time Capsule 2TB 802.11ac
AirPort Express 1st Generation

stankov.s

MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

stankov.s

Цитат на: ivan.nedyalkov - 05-04-2018, 17:44:22
А защо не си купиш от олх един 500 Gb HDD и не си го смениш сам за 50 лв. Или като втори диск на мястото на СД. Ако и това не искаш копуваш си за 100 лв един AirPort може да закачиш HDD към него и сам да си направиш cloud. Или просто си вземи друг клауд който не е огледален. 
Защото , на първо място не харесвам да чопля по неща, който не разбирам изцяло а не мога да отделя време да изуча ( просто фокуса ми е във собственият прохождащ бизнес ). Отделно, лаптопа ми наистина е за смяна вече, дори батерията заминава, та по-скоро ще купя iMac.
MacBook PRO Late 2007 Happy user :) !

ggzy

Цитат на: stankov.s - 09-06-2018, 23:25:30


Не разбирам идеята на скрииншота

Идеята е че колкото ми е iClouda в облака, толко ми е и папката на компютъра.
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

ProstoAZ

Pcloud е единственият облак, който е виртуален. Не държи нищо на компа, но го виждаш все едно е там. Абонаментът е смешен месечно. Аз ползвам такъв и съм решил всичките си проблеми!


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Константин

И аз минах на pCloud, 2TB lifetime,
взех си я от stacksocial.com за $29.99(но платих само $9.99) за една година и ъпгрейтнах на lifetime, те ми дадоха добра цена.
Имат pCloud Drive който ти мапва облака като локаел диск, синхронизацията е супер също!
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

bboyg

И аз съм много доволен от pCloud-а. Имам 128GB FREE оt Vivacom и обмислям "оголемяване", но чакам оферта :)

Константин

В момента още има оферта за 2TB за една година на stacksocial
Ако я купиш, изчакай, те имат промоции и ще си я вземеш lifetime после.
погледнете и другите оферти там, има VPN, Hosting, курсове.

Освен това iDrive предлагат за $19.99 1ТБ lifetime но се води mobile backup, не е за бекъпване на папки, няма да стане. Но през web интерфейса си качваш каквото поискаш (ограничението е 2ГБ на едно качване, независимо файл или папка така че трбява да се разделят като ъплоудваш да не хващаш папки които са над 2ГБ сумарно)
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.