Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

24-04-2024, 21:56:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 645
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 220
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 114
Total: 115

114 гости, 1 потребител
walker007

Търся програма за достъп на шернатите файлове от лаптоп?

Започната от zaho_cool, 01-04-2018, 10:04:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

zaho_cool

Здравейте търся програма чрез която мога да имам достъп от iPad до шерните файлове на PC или лаптоп с Windows?

Константин

Здравей,
а какво всъщност искаш да постигнеш с това?
Винаги да имаш достъп до тези файлове или само по мрежата вкъщи или на работата.
Искаш да си трансферираш файлое или да имаш постоянен достъп до тях като разглеждане, плейване на видео/музика или да работиш с тях ( да ги отваряш в офис пакет или в нещо друго)?
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Пиф

Аз използвам iFiles за тези цели, може да достъпва болшинството облаци; FTP, SMB, AFP протоколи .....
Т.е. може да достигаш до практически всичко споделено - било през облак или на локална машина.

Константин

Знам я аз iFiles, преди ми трябваше подобен софтуер и си купих и нея и fileBrowser, FileExplorer Pro, но честно казано всяка си има своите удобства и недостатъци. Засега фаворита ми е FileExplorer Pro.
Но ако той има нужда да "вижда" тази шерната папка във всички приграми в IOS, това няма как да стане.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

zaho_cool

Програмата ми трябва за достъп до файловете и за стриймване!

Константин

#5
Уточни моля те, искаш достъп винаги или само като си вкъщи?
Това е важно да се уточни. Освен това ти искаш да е безплатно или може и да си платиш за програма ако има нужда.
Има варианти, но е нужно уточнение.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Пиф

Цитат на: Константин - 01-04-2018, 12:40:54
Знам я аз iFiles, преди ми трябваше подобен софтуер и си купих и нея и fileBrowser, FileExplorer Pro, но честно казано всяка си има своите удобства и недостатъци.....
Не съм твърдял, че не я знаеш, или че е супер неизвестна програмка, която аз съм открил.
Просто споделям какво използвам аз. Програмите за целта са твърде много, и както казваш - всяка си има недостатъците. Из нета има твърде много сравнения и ревюта, със съпоставка на функциите и т.н.
Изпробвал съм няколко подобни програми (платени и безплатни), тази ми допадна - нея оставих.

Константин

Разбира се, не съм твърдял нищо което би засегнало някой от форума, просто бих искал да потвърдя. Но тя може ли да достъпва по WebDav? аз вчера тествах FileExplorer Pro и по WebDav работи отлично. Стриймва и аудио и видео HEVC дори. Но да достъп от външната мрежа исползвам облачен сървиз Tonido.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Пиф

Току що проверих, тъй като не бях ползвал WebDav - подържа го. Всъщност това са протоколите, с които работи: SFTP, FTP, SMB, AFP, WebDav. Освен това поддържа OwnCloud, Google Photos, SugarSync, Box.Net, Facebook, Amazon S3, CloudApp, OneDrive, Flickr, PogoPlug, SoundCloud, Dropbox, 4Shared, Rackspace Cloud Files, Google Drive. Има функция и за създаване на собствен сървър - SMB и HTTP - т.е. за достъпване на файлове на самото iOS устройство отвън.

Константин

Много интересно с това приложение iFiles 2. Като се вържа към облака ми по WebDav ми показва всяка папка по 8 пъти и всичките папки са празни.
Като се свържа през FileExplorer Pro - всичко е наред.
Tonido си има приложение за IOS, но все пак по WebDav с FileExplorer/ FileBrowser стрийма им поддържа всички формати видео и аудио а оригиналният им продукт не поддържа HEVC видео (H.265) и не планират да го добавят дори.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Moncheva28

Здравейте!
Отне ми 2 дни, за да разбера как да шерна големи папки от уин, за да ги копирам в мак. Е, най-ефективния начин бе – (за уин-а) десен бутон върху файла "сподели с" добавяш Guest, от падащото мени избираш четене/запис, ОК.
Стъпка 2 (за мак-а) във файндера натискаш комбинация Cmd+K в полето пишеш адреса на уин-а и БУМ, отваряш папки, файлове всичко :)

Константин

Хубава новина, в интернет има много линкове където е обяснено как става, не е нужно да губиш толкова време за да го направиш.

НО, темата която тук се дискутира е съвсем друга. Как да се достъпват файлове на PC ( Win&Mac) от iPad.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.