Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 23:15:14

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 126
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 72
Total: 72

72 гости, 0 потребители

Звук при Mac Mini ?

Започната от dani95, 20-03-2018, 13:11:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

dani95

Здравейте на всички днес се здобих със мак мини свързах го със блутут клавиатура и уарлес мишка всичко работи идеално реших да послушам музика от ютуб но като си сложих слушалките във порта няма никакъв звук и ми изписва блутут еррор хеадсет нещо си някакви идей как да го оправя слушалките ми не са блутут а със обикновен жак ( от самсунг с7 са )

ggzy

Най-вероятно това че са с микрофон слушалките, обърква компютъра
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Пиф

Това съобщение за блутуд ерор се показва при пускане на звук, така ли?
Ако е така, най-вероятно звукът е пренасочен към някакво блутуд устройство, което не е в обхват в момента (или е останало от предния собственик).
Отвори System Peferences / Bluetooth и махни от списъка с устройства всичко, което не използваш.

dani95

махнах блутут ерора явно предишният притежател е конектвал нещо да слуша през блутут но пак като сложа слушалките няма звук нямали как да се оправи ?
Дори във момента горе звука ми стой като неактивен и намален докрай и не ми дава да го увелича.

Adamov

Ти като го взе от предишния собственик не го ли преинсталира на чисто?
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

dani95

не съм но проверих той го е преинсталирал само за тест явно го е конектнал.

Adamov

Съвет: ВИНАГИ преинсталирай ако купуваш 2ра ръка!
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Пиф

Един друг съвет - слагай, моля те, тук-там из изреченията си по някой препинателен знак, ще улесниш доста хората, четящи постовете ти.

dani95

Прочетох доста из нета но уви не намерих решение и стигнах до
извода да го преинсталирам.От къде мога да си сваля примерно OS X Mountain Lion тъй като на мен във апп стора ми го няма.И дали ще ми върви добре със 3гб рам съм intel core 2 duo 1.83

thebrainless

В sound от настройки избери предпочитания изход за звук, в случая headphones или там както се казва. Това е всичко.
Що за глупав съвет е да преинсталираш MacOS?! Като искаш всичко да ти е дефаутно, правиш нов юзър с админ права и - О чудо! Имаш нова система!  ;D  От 10.3 никога не съм преинсталирал систама, стига с това windows обременение.
Stay hungry. Stay foolish.

Adamov

Цитат на: thebrainless - 20-03-2018, 22:02:03
Що за глупав съвет е да преинсталираш MacOS?!

Благодаря.
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

Пиф

thebrainless, не си прав!
Когато системата си е твоя, и не си тестов пилот по въпросите на всевъзможния новоизлюпващ се софтуер, се обезсмисля преинсталацията, и аз от лъва насам не съм преинсталирал на чисто старите си машини. Но купиш ли система втора ръка е задължително да изтриеш всичко (форматираш). Явно нямаш престава какви неща може да натвори човек с мерак и админски права .....  
Създаването на нов админски акаунт далеч не можа да се справи с мазалата (ако има такива) нацвъкани от друг (предходен) юзър със същите права.

thebrainless

Дори и в такъв апокалиптичен вариант, си правиш рестор и си свиркаш.
Stay hungry. Stay foolish.

dani95

Извинявам се първо за лошото качество но телефонът ми няма батерия ето 2 снимки
http://ibb.co/mqLWvH
http://ibb.co/bN8RvH
изобщо иконата за звука ми е няма и във sound нищо не намира пробвах със слушалки и със аудио система ( пак аукс кабел ) но нищо.

thebrainless


Рестартирай компютъра, веднага натискаш заедно тази комбинация от клавиши до момента, в който се рестартира втори път. Пиши дали се е оправило после.
Stay hungry. Stay foolish.