Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 12:41:49

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 98
Total: 98

98 гости, 0 потребители

Запитване за коя точно версия да избера на MacBook Pro

Започната от Miiitko, 19-03-2018, 16:42:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Miiitko

Здравейте,

Разгледах форума Ви и ви поздравявам че сте създали едно такова малко общество.

Искам да Ви запитвам аз - понеже си взех нов мак на старо :D - MacBook Pro 2011 - A1278. Искам да инсталирам чисто нова версия на High Sierra. Но не мога да се ориентирам коя точно версия да си дръпна от:

https://support.apple.com/en_AU/downloads/high-siera

Може ли да ми дадете мнение като по-гурота от мен :)

Поздрави!

Пиф

Здравей и добре дошъл!
Тегли от AppStore, там версията е една - възможно най-новата, а ако случайно не е - ъпдейтите ще я допълнят.

dreben

Здравей,
Малко извън темата. Честито, нооооооо!!! гладай да се отървеш възможно най-бързо от покупкаа!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Miiitko

МЕРСИ днес ще погледна!

Цитат на: dreben - 19-03-2018, 20:05:00
Здравей,
Малко извън темата. Честито, нооооооо!!! гладай да се отървеш възможно най-бързо от покупкаа!

Защо каква ти е идеята?

dreben

Здравей,
Искам да се извиня за правописните грешки. По темата може да се говори много, затова накратко - Моделите от 2011г. с NVidia, имат проблем с графиката, официално признато от Apple. Поради тази причина на всеки, който е имал проблем, работата в сервиза, по подмяна на цялото дъно, не се заплаща до 31.12.2016г. От какво бих се страхувал на твое място - ако до сега белата не е станала, очаквай я в най-скоро време. Ако обаче, вече е бил на сервиз/побългаряване/, живота му няма да е по-вече от няколко месеца. Това е! Лично аз никога по-вече не бих си взел машина с Nvidia
Поздрави
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Miiitko

Шашна ме приятел : ) Взех го от една голяма дружка, поради факта че му дадоха чисто нов от фирмата. В момента гледам на Graphics: Intel HD Graphics 3000 512 MB . Това има ли общо с NVIDIA? Мерси предварително за инфото и сори ако сте ги разписали тези неща вече в някоя тема.

dreben

Връщам си думите обратно, въобще не обърнах внимание, че става въпрос за 13" модел. Поздрави!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Miiitko

Аз също при проучването което направих - разбрах че няма драма при 13 инчовата серия която е само с вградената си видео карта. Мерси все пак за инфото - нямах и на идея че е имало подобен проблем.

Днес дръпнах Сиерата, ще се опитам да я инсталлна както е показано в интернет и да си почна всичко на ново - за всеки случай : )))

Поздрави на целият Ви форум! :)

bboyg

Айде и аз да Ви поправя малко. Моделите с nVidia са от 2010 и 2012. 2011-ките са с още по-куци AMD-та дето са може би най-реболваните чипове в историата на Apple :)
Но за 13-ките няма ядове и значение от коя година са.

oleg_sentia

Цитат на: dreben - 20-03-2018, 15:38:19
Моделите от 2011г. с NVidia, имат проблем с графиката, официално признато от Apple. Поради тази причина на всеки, който е имал проблем, работата в сервиза, по подмяна на цялото дъно, не се заплаща до 31.12.2016г. От какво бих се страхувал на твое място - ако до сега белата не е станала, очаквай я в най-скоро време. Ако обаче, вече е бил на сервиз/побългаряване/, живота му няма да е по-вече от няколко месеца.
Това не е проблем.
Ако получиш бял екран, аз мога да го направя красив след 1 час и (само първо времето) 25 лв.