Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

29-03-2024, 14:57:38

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 842
  • Latest: stewartsPat
Stats
  • Общ брой публикации: 82 648
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 149
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 147
Total: 148

147 гости, 1 потребител
forka2k

Проблем с FaceTime & iMessage за MacOS

Започната от AnotherBoy, 17-03-2018, 21:10:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Константин

Както се казва, няма едно хапче за всички болести:)
Всеки проблем е индивидуален.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

JmeLche

Линк за сваляне: https://ndox.abv.bg/download?id=b3e379d43e
Ето как се отстранява проблема!


Sent from my iPhone X using Tapatalk

AnotherBoy

#17
На мен ми обясниха същото, че акаунта ми е спамил и т.н. Но това не се е случило, аз рядко ползвам face time & imessages, акаунта ми е с 2 step auth. и няма как някой друг да ми ползва акаунта. Явно техните сървъри следят за необичайна дейност и блокират акаунти без някаква ясна причина. Аз настройвах чисто нов лаптоп с чисто нов акаунт и той беше  блокиран?!
iPhone XR
MacBook Pro (Retina, 13-inch, Mid 2014)
Mac mini (Late 2012), 8GB RAM, 120 GB SSD
iPad Air 4 Wi-fi
iPad mini Wi-fi (1-st Gen.)

shaman

Ако устройството е купено от Дубай - посмъртно не може да пуснеш FaceTime и iMessage !


Константин

#19
shaman,
това което тук обсъджаме е за Mac OS и няма отношение откъде е купено устройството, приложенията си ги има и ще работят!

За IOS устройства доколкото знам, там тези приложения отсъстват от ОС и не могат да бъдат инсталирани.
Message е само за СМС.
Това го сподели с мен колега, който живял в Дубай и не е знаел за тази особенност когато е купувал айфона си. Но дори и да си с телефон, закупен вне ОАЕ, тези сървиси са забранени и не работят никъде, за да заработят, се използва VPN. Разбира се едва ли Активацията ще мине през VPN.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.