Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 21:58:27

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 104
Total: 104

104 гости, 0 потребители

Батерия на Iphone X

Започната от Isco22, 28-02-2018, 13:20:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

Isco22

Колеги здравейте, искам да споделя за един проблем. Телефончето е на 2 седмици и ми се струва, че батерията нещо не е наред. Пада си без дори да го пипам, от сутринта е паднала повече от 30 %, като почти не съм го докосвал ( да речем не повече от 30 мин. да съм работил с него). Дали може да оказва влияние, това че през деня съм в едно помещение, в което обхвата е много слаб или даже го няма? И мога ли да направя нещо по въпроса?  :(

EPIC

по принцип , литиево-йонната батерия е малко особена батерия. Тъй като качественото й зареждане на моменти зависи и от напрежението, което получаеаш от контакта. Ако нямаш постоянно напрежение в контакта 220. Тя се зарежда, телефонът ти показва, че е на 100% , ама тези 100% не са постигнати с постоянно напрежение от 220v. Тя тъй ли иначе никога не се зарежда до 100% , айфона показва така  процента за да я предпази от презареждане.  Надявам се да си ме разбрал за това непостоянно зареждане. Провери си контактите какво им е напрежението. Друг фактор, ако първото зареждане си го направил като се е изключил напълно телефона, може да си ебал мамата на батерията. Тъй като дори и едно пълно изключване на тела, може да убие батерията. Но след като изгасне напълно, батерията може да задържи още малко заряд за няколко часа или по малко с идеята  ди 1 час примерно да я заредиж , преди да умре напълно т.е. Смяна на батерия.По принцип е така.. но не винаги. Зависи от определени фактори. Пробвай да заредиш с usb през компа.. примерно. Ако няма прогрес , отиди да ти в сменят като дефектна. Дръж ни в течение . Успех

ggzy

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Isco22

Да, наистина го заредих като се изключи, ще е жалко ако съм я прецакал, но на стария това ми се е случвало десетки пъти и не съм имал подобен проблем, надявам се да е от сигнала.

insomnium

Цитат на: Isco22 - 28-02-2018, 21:01:46
Да, наистина го заредих като се изключи, ще е жалко ако съм я прецакал, но на стария това ми се е случвало десетки пъти и не съм имал подобен проблем, надявам се да е от сигнала.
Търси постоянно сигнал и точи батерията. Остави го на самолетен за 1 час и виж дали ще пада. Не вярвам. Успех!


Sent from my iPhone using Tapatalk

gigityee

И в крайна сметка успя ли да разбереш от какво е? Защото моя телефон е на 3 месеца, за първи път забелязах да пада... през нощта като го оставих беше на 80%, като се събудих беше на 66% ..  :-\ малко ме съмнява сигнала, защото когато говоря по телефона, батерията пада по-бързо, може ли да търси сигнал и да е заради това, защото по принцип в моята стая няма много обхват, но пък преди не ми се беше случвало това, за първи път от 3 месеца го забелязах ...

ProstoAZ

Занесете си телефоните в криейтив да ги изтестват.

Може да има програма за подмяна или дефект.


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

jell0

Цитат на: EPIC - 28-02-2018, 19:56:25
по принцип , литиево-йонната батерия е малко особена батерия. Тъй като качественото й зареждане на моменти зависи и от напрежението, което получаеаш от контакта. Ако нямаш постоянно напрежение в контакта 220. Тя се зарежда, телефонът ти показва, че е на 100% , ама тези 100% не са постигнати с постоянно напрежение от 220v. Тя тъй ли иначе никога не се зарежда до 100% , айфона показва така  процента за да я предпази от презареждане....

Това не е вярно. Телефонът се зарежда от USB, чието напрежение е 5V.
Самите адаптери на Apple работят с входно напрежение от 100 до 240V, а изходното е стабилизирано.