Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

20-04-2024, 12:50:29

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 635
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 134
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 115
Total: 115

115 гости, 0 потребители

Mac OS High Sierra - 10.13 (Beta1)

Започната от dreben, 06-06-2017, 20:54:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

ggzy

MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

vankatabg

Привет колеги, с доста опити комбинацията Command + R сработи (и аз не знам как стана  :) ) и успях да върна машината към бекъп преди инсталацията на проблемния ъпдейт.

Благодаря на всички, които изказахте мнение и помогнахте със съвет !

И за да не пускам нова тема бих искал да ви попитам следното:

Каква програма ще ми препоръчате за аудио и видео конвертиране (нещо като Free Studio за Windows - https://www.dvdvideosoft.com/free-dvd-video-software.htm ) ? Реално в момента имам нужда от програма с която да конвертирам аудио файл (mp3)  и картинка към видео (mp4).

Ще съм благодарен на предложения и линкове !

Поздрави,
:::vankata:::

faire

Това, което искаш да направиш, с конвертор няма да стане. Ама с безплатния и вграден в системата imovie ще може.
А за конвертор - handbrake, macx video convertor...


Sent from my iPhone using Tapatalk
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Константин

Здравей, на теб ти е нужна програма само за да конвертира или нещо което да комбинираш видео и аудио + картинки?
Погледни Filmora,
за конвертиране на видео аз използвам ff-works ( iffmpeg) но само лицензионна работи( ако е кракната не бачка нормално).
Но имам и Wondershare video convertor ultimate, и тя не е лоша но ff-works ми в;рши работа при конвертация на видео ( контейнер) който съдържа много аудио тракове и титри.

Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Морт

Качих 10.13.3, заради Xcode 9.3 - продължава да е кенеф, спрямо Sierra на 15" 2.3 Retina + geforce 750 - kernel_task държи по 2-5GB памет, разни системни процеси (вече 10+ дена) редовно заемат процесора, expose продължава да насича, редовно прави по 2-3GB Ram, при 16 вградена.
Чиста инсталация.
.fr

Henshiro

аз тебе ако те набарам на такъв кенеф ще ми станеш, че и еашоте няма да те познаят!

vankatabg

Цитат на: faire - 07-02-2018, 00:06:48
Това, което искаш да направиш, с конвертор няма да стане. Ама с безплатния и вграден в системата imovie ще може.
А за конвертор - handbrake, macx video convertor...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Привет, предполагам че с чист конвертор няма да стане. По-скоро съм се изказал неправилно - искам да комбинирам аудио файл който е един сет от 56 мин с картинка за да може да се ъплоудне в youtube. До сега съм го правил онлайн чрез mp3toolbox.net , но сега нещо се бъгва и не завършва процеса. За iMovie знам и там става перфектно,но генерира файла с големина около 5,5 GB , което пък е проблем за youtube. Сега го правя чрез iMovie, пък после ще мисля как да го смаля този файл  :) . Благодаря за мнението и съвета на всички !
Поздрави,
:::vankata:::

Константин

Ванка,
изтегли си Wondershare Filmora, ето ти линка:
https://cloud.mail.ru/public/Et5u/odFzaNUX9
слагам и effect pack за всеки случай.
Хубаво е да и блокираш интернета.
има Radio Silence в папката с Мак Софтуер ( networking)
https://cloud.mail.ru/public/FEi9/mFGhc4jBH
и действай!!
ще намериш доста ръководства как се работи с нея, много е удобно.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

vankatabg

Цитат на: Константин - 08-02-2018, 17:43:30
Ванка,
изтегли си Wondershare Filmora, ето ти линка:
https://cloud.mail.ru/public/Et5u/odFzaNUX9
слагам и effect pack за всеки случай.
Хубаво е да и блокираш интернета.
има Radio Silence в папката с Мак Софтуер ( networking)
https://cloud.mail.ru/public/FEi9/mFGhc4jBH
и действай!!
ще намериш доста ръководства как се работи с нея, много е удобно.

Благодаря Коце, но като невежа все още по някои въпроси, моля те дай малко инфо по следните въпроси:

1. Да блокирам нета предполагам докато я инсталирам или ?
2. Какво е Radio Silence и за какво да го използвам ?

Благодаря !
Поздрави,
:::vankata:::

Константин

Програмата Radio Silence блокира достъпа до интернет на определена програма. Работи се много лесно и просто и е за потребители без много добри познания по мрежи и т.н.
Добавяш програмата с списъка и вуаля!
Докато инсталираш програмата ти не можеш да я блокираш защото отсъства от списъка с програми, чак след това.
Но в случая с Filmorа, след като я инсталираш я пусни и изтегли всичките и билиотеки , ти ще ги видиш ( те имат сино бутонче което сочи надолу) кликаш и когато всички се изтегли и блокирай достъпа до интернет и работи спокойно.
Пиши ако имаш въпроси на лично съобщение.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

vankatabg

Цитат на: Константин - 08-02-2018, 21:36:43
Програмата Radio Silence блокира достъпа до интернет на определена програма. Работи се много лесно и просто и е за потребители без много добри познания по мрежи и т.н.
Добавяш програмата с списъка и вуаля!
Докато инсталираш програмата ти не можеш да я блокираш защото отсъства от списъка с програми, чак след това.
Но в случая с Filmorа, след като я инсталираш я пусни и изтегли всичките и билиотеки , ти ще ги видиш ( те имат сино бутонче което сочи надолу) кликаш и когато всички се изтегли и блокирай достъпа до интернет и работи спокойно.
Пиши ако имаш въпроси на лично съобщение.

ОК , благодаря ! Утре ще тествам :)
Поздрави,
:::vankata:::

ProstoAZ

С последните бети съм на iMac от подписа ми и много се дразня, че вече за втори път ЗАБИВА.

За толкова години никога не забива, а сега за два дни, два пъти.

И то най-гадното. ПРОСТО ЗАМРЪЗВА.

Никаква команда не му помага, а това много ме дразни. Не може така да блокира, че да не можеш да влезеш в някакъв таск режим или нещо за изхвърляне.

Все едно от компютър става ПДФ.

Това направо ме побърква от дразнене...
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.