Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

23-04-2024, 11:57:15

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 857
  • Latest: Donaldsmady
Stats
  • Общ брой публикации: 82 636
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 135
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 132
Total: 133

132 гости, 1 потребител
veskop

Ъпгрейд на Мacbook pro mid-2012

Започната от clarion, 31-01-2018, 16:37:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

clarion

Здравейте, купих 250GB Samsung SSD и искам да го сложа на мястото на харда, a оригиналния HD в кади на мястото на cd/dvd. Ще преместя операционната система и програмите на ssd-то, а в харда /на кадито/ ще останат снимки, видео, документи и т.н.

Може ли някой да помогне като ми каже как да го направя? С коя програма, трябва ли ми външен хард затова или може с по-голяма флашка? Някакво лесно упътване или стъпки?

Мерси предварително за помощта!
MacBook Pro (13-inch, Mid 2012) 2.5 GHz, 16GB, SSD 250GB
iPhone 6S 128GB

ggzy

Набързо:
8 ГБ флашка и свалена инсталационна операционна система от апстора.
Начина и командата за правене на бутваща флашка има в съпорта на Аплето.
Слагай ССД-то направо в кадито, скороста трябва да е една и съща.
Инсталирай начисто ОС на ССД-то и при активирането даваш Миграция от друг диск...
И те така!
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

ggzy

https://support.apple.com/en-qa/HT201372
И да не забравиш след инсталацията през терминала (не бъркай с терминал 2) - sudo trimforce enable
MacBook 5.1 13.3" 2.0GHz/8GB RAM/160 GB + 500 GB HDD/Mac OS X 10.8.5

Константин

Това с тримфорса май трябва да се прави след всеки ъпдейт нали?

при мен така на стария макбук, но аз си сложих disk sensei или trim enabler и те мониторват дисковете и го включват,

Но аз като сменях диска влязох в меню Internet recovery и си свалих ОС през интеренет и така си я инсталирах.
Great Minds Discuss Ideas; Average Minds Discuss Events; Small Minds Discuss People.

Petar Jamby

Сложи ССД-то на мястото на харда, там връзката е САТА2, при оптичното устройство е САТА1, ще има разлика в скоростите. Аз лично си закачих ССД-то през външен диск към системата, след това стартирах инсталатора директно и избрах външния диск за инсталиране. След като приключи процедурата, го избрах и като стартов диск, рестартирах 2-3 пъти да съм спокоен че работи и тогава го монтирах вътре.
Преди година и нещо смених 250 ГБ ссд със по-голям, и мисля че този път направо клонирах стартото ССД върху новото, без никакво инсталиране. Работи си супер.
MacBook Pro 15" 2017
Iphone XR