Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

19-04-2024, 03:53:34

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 853
  • Latest: Robertomima
Stats
  • Общ брой публикации: 82 634
  • Общ брой теми: 9 812
  • Online today: 103
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 82
Total: 82

82 гости, 0 потребители

Mac Mini 2012 не се включва след спиране на тока

Започната от zazzlezz, 17-01-2018, 10:18:09

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

zazzlezz

Значи, това ми се случва за 2ри път.  :( Спира внезапно тока, след като дойде, не мога да го включа. Оставих го на техник, сметнах, че нещо е изгоряло, той го човърка 3 дни и ми каза, че всичко му е наред, но няма идея защо не тръгна. Разпитвах в нета, казаха ми да направя cmd + alt + p + r + power button

Ако не стане от първия път, изключва се от електричеството, оставя се 5 мин, след това нов опит.

Жената, която ми го каза това, каза, че се е мъчила с нейния 4 дни, докато се включи. Моя се включи от вторият опит тогава.

2 месеца по-късно, пак същата работа. Отново спря тога и айде пак не се включва, този път обаче мина ден, не мога да го вкюча. Нито лед-а святка, нито вентилатор, нито нищо.  

Според тази жена, проблемът е в EFI Firmware-а и нещо не кара машинката да тръгне като хората. Ама това да ми се случва при всяко внезапно спиране на тока ... безумие.

Дайте някакъв съвет?  :'(

Adamov

Като натиснеш копчето за пускане абсолютно нищо ли не става? Индикацията ясно не светва ама поне вентилатор нещо? Пробва ли да го пуснеш на друг контакт? Изключи ли абсолютно всички кабели? Пробва ли да го извадиш от тока поне за няколко часа (да разреди добре). С последнадта операционна ли беше high sierra?
Apple MacBook Air M2
Apple iPad Air 4
Apple iPhone 12 Pro Pacific Blue
Apple Watch 5
Apple TV 4k 2nd gen
Apple HomePod Original x2
Apple AirPods Pro 2
Apple AirPort Extreme 6th
Apple AirPort Express 2nd

zazzlezz

Като натиснеш копчето за пускане абсолютно нищо ли не става? Индикацията ясно не светва ама поне вентилатор нещо?
- Нито звук, нито светлина. Нищо.

Пробва ли да го пуснеш на друг контакт? Изключи ли абсолютно всички кабели?
- Да и да.

Пробва ли да го извадиш от тока поне за няколко часа (да разреди добре).
- Оставих го цяла нощ да си стои

С последнадта операционна ли беше high sierra?
- Да. High Sierra, винаги беше ъпдейтнат с последната операционна

Fifata

Най вероятно е изгоряло захранването вътре.
Дай го на сервиз и ще го оправят. На мен Time capsul-ата ми гори 3 пъти вече от ток или светкавици :)
iPhone 13 mini red 128GB
AirPods Pro
MacBook Pro 14 M1 Pro
iPad Pro 12.9 M1
HomePod

zazzlezz

Оказа се, че е забил. Не знам как и защо, но се получава като спре внезапно тока. Тъй като в сервизите нямат резервни части за тестове (безумие), дадох го на познат, който работи във фирма, където има над 100 минита. Единият админ махнал захранването, сложил ново, не тръгнало, сложил пак старото и се стартирало.  ??? ??? ??? ???

Сега ще трябва да взема един UPS, че да имам време да го спра, ако вземе, че спре тока.

ProstoAZ

Взех си Юпс от е-маг, разопакован, по-евтино ми излезе. Моят аймак харчи 58 вата, колкото крушка... Спира тока, той може да работи още час-два...


Sent from my iPhone using Tapatalk
iMac 24", 2022, 8 GiB
MacBook Air 13", 2017, 8 GiB
MacBook Pro 13", Mid-2012, 16 GiB
iMac 21", 2012, 8 GiB
iPhone 13 pro/128 GiB
iPad Pro 2020 /128 GiB
iWatch ULTA, 2022
AirPodsMax
FitPro_drDre.

Bo.

А пробва ли да си смениш PRAM battery на Минито? Имал съм много случай*и до ден днешен* в които тази малка батерия прави такива магарии ,че не е истина ..

Ето линк,да погледнеш за какво ти говоря : https://www.ifixit.com/Guide/Mac+Mini+Late+2012+PRAM+Battery+Replacement/11725

Пробвай да я смениш.Според мен тя прави майтапа с Мак-а и затова е така.Ако ли проблема не се реши,поне ще си спокоен,че е с нова батерийка  :D :D
PB G3 14'' 400&500 MHz/1GB/48GB
PB G4 12'' 1,5 GHz/1,25 GB/80GB
PB G4 Ti 15" 400MHz/1GB/10GB
PM G3 B&W 350MHz/1GB/60GB
PM G5 DP 1,8 GHz/8GB/160GB/GeForce 6800 Ultra
MB Pro 17'' 2.33 GHz/4GB/160GB
Mac Pro 2.1(1.1) 8 Core 2.66 GHz/8GB/1250GB/HD 5770
MB Air 13" 1.4GHz/4GB/128GB
and more..

EPIC

Моят MAC PRO, след спиране на тока, правеше такива проблеми. Ти си извадил късмет и дано всичко да ти е наред. Мойто прасе даваше същите симптоми, като твойто мини, тамън се зарадвах ,че всичко е ОК, и гаснеше. Аз съм пробвал много варианти и диагностики , и накрая проблема излезе в дъното. Както ти казаха пичовете, вземи мерки против токовия удар, и също смени батерията - не струва никакви усилия и средства.

п.с.
продавам мас pro на части или цял :)