Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 19:50:02

Login with username, password and session length

Shoutbox


Recent

Потребители
  • Общ брой потребители: 7 841
  • Latest: MiltonGek
Stats
  • Общ брой публикации: 82 643
  • Общ брой теми: 9 816
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 1
Guests: 62
Total: 63

62 гости, 1 потребител
thebest1978

Възможно ли е Mavericks да върви на Mac Pro 1.1 - без проблеми

Започната от appuser, 13-01-2018, 21:27:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

appuser

MAcPro 2.1/1.1/
7 месеца на Лъв без проблеми. Инсталирах Маверикс чрез Boot Efi na Tiamo, или както се изписва човека.

Инсталацията от флашка - без проблем. На 5- ден даде съобщение, че нещо не било така по системата и ме прати в някакъв сайт -  помня само, че неше нещо с отворен код, списък файлове  - за съжаление,не обърнах много внимание на това, защото системата работеше.

Изтече един месец и при пускане на компа, Файндър отказа. Не стартираше програми, отваряше папки цяла вечност, при шът даун и рестарт рестартираше Файндър.
След няколко изключвания, компа показа бял екран. Последният софт ъпдейт на системата беше на ремоте  - нещо си там.

Преинсталирах Маверикс 9.0 /върху предишния 9.5!/. РАботеше и не посмях да упдейтвам. 10 дена работи - пак бял екран, разкачих-закачих - тръгна Маверикс-а. Тръгна, но след няколко дни, вчера, crash на PS, shut down и отново бял екран след включване.

Като се появи белия екран, много трудно захапва системата. То едно разкачване, закачване, след 6-7 часа захапва резервната система с Lion.

Не мога да работя спокойно и ме хващат нервите вече :) Да правя ли трети опит или да се връщам при Лъва?

PS Няма инсталирани никакви измишльотини. Боот са един мейл известител,  Perian и Литъл Ричард :) Пет основни програми и малко стар софтуер. Chroma, Vox и още 3-4 подобни.

dreben

Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

appuser

Да караме по същество. Написах - 10.9.5 е инсталиран и работи /като на видеото от по-горе/ цял месец безпроблемно. Заменен е бут ефи и т.н. Нещо го скапва.

bluesky

Hi, appuser!

Само Ти най-добре можеш да прецениш, дали Mavericks Ти дава това "вповече", което "Лъв-чето" не може да Ти гарантира - някакви критични Програми, или пък общото впечатление... (по качествен Интерфейс, бутонни комбинации, с които си свикнал и пр... екстри)...

Моят опит - при всекидневна работа, поставям надежността на първо място, т.е. "включил и забравил"... в такъв смисъл, вече от години, се изповядва супер консервативен вариант откъм Операционни Системи.

Ти си решаващият Фактор Номер Едно.

dreben

Здравей отново,
Приеми моите извинения за предния пост. Аз нямам Mac Pro и не мога да давам реални съвети за машината. Относно Маверикс, има една врътка по време на инсталацията. Не казвам че не си я направил, на все си мисля, че е възможно да не си. Имам предвид смяна на времето и годината на инсталатора. Възвможно е от там да ти идват проблемите. Просто размисли от моя страна. Успех!
Macbook Pro-4.1 Early 2008-Mat
Macbook Pro 14" M1Pro 2021
Imac 18,3 - 27" Retina 5K 2017

Bo.

Проблема е там,че врътката за Маверикс действа на Макове,които официално поддържат 10.9 . Тези,които не-не става номера.Лично съм пробвал и е без успех ..
Мен по-скоро ми звучи или на кофти инсталация или проблем някъде из хардуера : Хард или доколкото знам от момчето DIMM RISER BANK A /Макар и възможността да е от това да е 80/20 /
PB G3 14'' 400&500 MHz/1GB/48GB
PB G4 12'' 1,5 GHz/1,25 GB/80GB
PB G4 Ti 15" 400MHz/1GB/10GB
PM G3 B&W 350MHz/1GB/60GB
PM G5 DP 1,8 GHz/8GB/160GB/GeForce 6800 Ultra
MB Pro 17'' 2.33 GHz/4GB/160GB
Mac Pro 2.1(1.1) 8 Core 2.66 GHz/8GB/1250GB/HD 5770
MB Air 13" 1.4GHz/4GB/128GB
and more..

appuser

bluesky - Вариантът се преценява от две програми, които са от 9 нагоре.

dreben - Не съм сменял време, не прочетох такова нещо, но ще го пробвам, благодаря ти.

Бо! - Преди да го направя изчетох доста и си представям, че избрах най-добрия вариант, подкрепен и с филмче. Опитах се да си отговоря, защо системата работи месец и не виждам нещото, което я скапа. С това заглеждане, като се е почнало от ОС 7 и явно няма отърване.