Welcome to Форум на приятелите на Apple. Please login or sign up.

28-03-2024, 15:22:16

Login with username, password and session length

Shoutbox


Потребители
  • Общ брой потребители: 7 840
  • Latest: Seo-Ul-hob
Stats
  • Общ брой публикации: 82 642
  • Общ брой теми: 9 815
  • Online today: 113
  • Online ever: 631
  • (01-12-2019, 23:01:40)
Онлайн потребители
Users: 0
Guests: 95
Total: 95

95 гости, 0 потребители

РЕПЛИКА ИЛИ ОРИГИНАЛ???

Започната от tony_sh99, 26-12-2017, 20:45:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 гост преглеждат тази тема.

tony_sh99

Здравейте,
Поръчах си Iphone 7 онлайн, но е втора употреба. Казаха ми, че е на 2 месеца, закупен от Telenor. Цената е 700 лева. Мисля, че тази цена е много ниска за такъв модел телефон. Това ме навежда на мисълта, че може да е реплика. Моля, посъветвайте ме как да разпозная дали телефона е реплика или е оригинал. Благодаря предварително! :)

bboyg

700 лв. е съвсем нормална цена за 7-ца, особено ако е 32GB и още повече ако е заключен към Теленор. Скоро тук във форума се продаде отключен 256GB за 800 лв. А иначе ако има документи към Теленор и IMEI и сериен номер отговарят, няма как да е реплика.

tony_sh99

#2
Цитат на: bboyg - 26-12-2017, 21:36:42
700 лв. е съвсем нормална цена за 7-ца, особено ако е 32GB и още повече ако е заключен към Теленор. Скоро тук във форума се продаде отключен 256GB за 800 лв. А иначе ако има документи към Теленор и IMEI и сериен номер отговарят, няма как да е реплика.
Много благодаря за отговора!  :) :)
Може въпроса да Ви се стори малко тъп, но понеже не съм много на "Ти" с технологиите ;D, как мога да проверя IMEI и сериен номер дали съвпадат. Благодаря предварително ! :)

bboyg

На документите за покупка/гаранция е написан IMEI номера на телефона. Същия трябва да е отзад долу на кутията. А на телефона набираш *#06#, или Settings -> General -> About, или ако телефона не е активиран цъкаш на кръгчето с "i" вътре. Ако няма документи към Теленор, гледай дали без да си сложил сим карта не пише горе 4G. Ако пише No SIM 4G, значи е менте.

tony_sh99

Цитат на: bboyg - 27-12-2017, 14:14:30
На документите за покупка/гаранция е написан IMEI номера на телефона. Същия трябва да е отзад долу на кутията. А на телефона набираш *#06#, или Settings -> General -> About, или ако телефона не е активиран цъкаш на кръгчето с "i" вътре. Ако няма документи към Теленор, гледай дали без да си сложил сим карта не пише горе 4G. Ако пише No SIM 4G, значи е менте.
Много благодаря за отговора!  :)